Jak najlepiej wykorzystać SodaStream?

Ludzki organizm w 60% składa się z wody. Latem jednak łatwo o jej niedobór, szczególnie podczas upałów, gdy bardzo dużo wody tracimy wraz z potem. To może prowadzić do odwodnienia, co z kolei powoduje szereg nieprzyjemnych objawów, od bólu głowy po osłabienie mięśni i przyspieszoną akcję serca. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o odpowiednie nawodnienie, najlepiej pijąc dużo wody gazowanej w małych porcjach przez cały dzień. Warto przy tym zwrócić uwagę na to, jaką wodę wybieramy. Powinna ona zawierać jak najwięcej cennych składników odżywczych, przede wszystkim minerałów takich jak sód czy wapń, ponieważ to one zapewniają naszemu organizmowi optymalne funkcjonowanie. Dlatego warto sięgnąć po SodaStream – to najlepsza woda sodowa na lato. SodaStream doskonale gasi pragnienie i przynosi tak potrzebne w gorące dni orzeźwienie, jak również pozwala zadbać o nasze zdrowie i dobre samopoczucie – oczywiście pod warunkiem, że nie zapominamy o regularnym nawadnianiu.

Dla sportowców i nie tylko

Najbardziej narażone na ryzyko odwodnienia są osoby uprawiające sport. Intensywny wysiłek fizyczny sprawia, że wydzielamy bardzo duże ilości potu, a co za tym idzie – powoduje większą niż zwykle utratę wody. Dlatego podczas treningu należy często sięgać po wodę sodową celem uzupełnienia spalanych kalorii i wypłukiwanych minerałów. Zresztą nie tylko sportowcom polecamy SodaStream. Miłośnicy wszelkiego rodzaju aktywnego wypoczynku powinni pamiętać o tym, by zawsze mieć przy sobie butelkę wody sodowej i regularnie dostarczać organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Spakuj butelkę wody gazowanej do plecaka, gdy planujesz zabawę z psem w parku albo przejażdżkę rowerową, a nawet wtedy, kiedy wybierasz się na spacer.

Im większy wysiłek fizyczny, tym większe zapotrzebowanie na wodę, a latem, podczas upałów, każdy wysiłek jest dla naszego organizmu bardziej wymagający niż zazwyczaj. Dlatego miej przy sobie SodaStream zawsze, gdy wychodzisz z domu – w ten sposób nie narazisz się na odwodnienie i oszczędzisz sobie nieprzyjemnych dolegliwości.

Na piknik i na grilla

Woda gazowana SodaStream jest również doskonałą propozycją na piknik, grilla i inne organizowane na świeżym powietrzu spotkania towarzyskie połączone z degustacją. Choć kusi wtedy sięgnięcie po alkohol lub napoje słodzone, trzeba pamiętać, że nie jest to najzdrowszy wybór, ponieważ wypłukują one z organizmu cenne sole mineralne i sprawiają, że jeszcze bardziej chce nam się pić. Woda sodowa działa inaczej – zamiast wzmagać gasi pragnienie, a do tego dba o to, by nie zabrakło nam tak ważnych i potrzebnych składników odżywczych. Jeśli dorzucimy do niej owoce, na przykład świeże truskawki, nasza woda gazowana zamieni się w pyszną, orzeźwiającą i co najważniejsze zdrową wodę smakową. Po takiego drinka aż chce się sięgnąć podczas wypoczynku na świeżym powietrzu.