Jak odpowiednio nawodnić organizm?

Woda jest niezbędna do przeżycia dla ludzkiego organizmu, ponieważ bez niej nie jesteśmy w stanie prawidłowo funkcjonować. Niedobór wody w naszym ciele może prowadzić do wielu przykrych konsekwencji – od teoretycznie błahych, takich jak ból głowy czy nudności, po bardzo poważne, takie jak zaburzenia świadomości, uszkodzenia narządów wewnętrznych, a nawet zagrożenie życia. Dlatego konieczne jest utrzymywanie stałego poziomu nawodnienia naszego organizmu, czyli dostarczanie mu co najmniej 2 litrów wody dziennie. Może to być zwykła woda z kranu, woda sodowa czy inne napoje – ważne, aby pić ich wystarczająco dużo i wystarczająco często. Dzięki temu zapewnimy sobie dobrą kondycję fizyczną i psychiczną, nawodniony organizm ma bowiem o wiele więcej energii i łatwiej wraca do formy, a co za tym idzie, lepiej radzi sobie z codziennymi wyzwaniami, w tym z koncentracją w nauce i osiąganiem dobrych wyników sportowych.

Jak można nawadniać organizm?

Najlepszym sposobem na nawodnienie organizmu jest oczywiście picie dużej ilości wody, na przykład wody gazowanej Soda Stream, znanej ze swoich odżywczych i orzeźwiających właściwości. Codzienne picie odpowiednich porcji wody gazowanej zagwarantuje nam dobre samopoczucie i zdrowie, a dodatkowo ma tę zaletę, że przyspiesza przemianę materii. Ale woda gazowana to nie jedyny sposób na nawodnienie organizmu – możemy mu też dostarczać płyny wraz z pokarmami. Dobrym pomysłem będzie w tym przypadku spożywanie owoców i warzyw, takich jak ogórki, cukinie, arbuzy, truskawki i grejpfruty, w których składzie możemy znaleźć aż 90% wody. Poza tym doskonałym źródłem płynów w diecie mogą być też niektóre suche produkty (makarony, ryże i kasze), nabiał (mleko, maślanki, jogurty, kefiry) oraz półpłynne i płynne potrawy (zupy, buliony, koktajle). Lekarze i dietetycy zalecają, abyśmy około 20% swojego dziennego zapotrzebowania na wodę zaspokajali pokarmami, pozostałe 80% – wodą, w tym wodą sodową.

Soda Stream – najlepszy sposób na nawodnienie

Nie ma się co oszukiwać – woda sodowa to najlepszy sposób na nawodnienie organizmu, dlatego polecamy codzienne picie Sody Stream. Wystarczy szklanka Sody Stream raz na godzinę, aby zapewnić sobie zdrową regenerację, a także utrzymać właściwą równowagę witamin, minerałów i elektrolitów. Woda gazowana wspomaga także usuwanie toksyn i innych niepotrzebnych związków z organizmu. Szczególną uwagę na spożywanie wystarczająco dużych ilości wody sodowej powinniśmy zwracać latem, podczas upałów, kiedy nasz organizm szybko traci wodę przez pot. Soda Stream zapewni mu wtedy odpowiedni poziom nawodnienia, a dodatkowo również orzeźwi i doda energii.