Jak wymienić gazowy cylinder w Soda Stream?

Soda Stream – innowacyjne urządzenie do produkcji napojów gazowanych – jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto uwielbia wodę z bąbelkami. Wyposażony w specjalny nabój, czyli cylinder ze stężonym dwutlenkiem węgla, jest w stanie jednorazowo wyprodukować aż 60L wody gazowanej. A co potem? Co zrobić, gdy w cylindrze skończy się gaz? Bez obaw, zużyty nabój da się bez problemu wymienić na nowy. Można to zrobić na dwa sposoby: zamawiając nowy cylinder na stronie naszego sklepu  lub oddając pusty cylinder do jednego z naszych punktów wymiany i otrzymując w zamian pełny. Wymiana naboju do ekspresu Soda Stream to koszt 45 zł. Na naszej stronie znajduje się mapka z zaznaczonymi lokalizacjami wszystkich punktów wymiany w Polsce – jest ich naprawdę wiele, współpracujemy między innymi z siecią sklepów MediaMarkt, MediaExpert, Carrefour i Makro. Na pewno więc bez problemu znajdziesz jakiś punkt blisko siebie.

Jak wymienić cylinder gazowy w Soda Stream?

graficzna instrukcja trzy etapowa pokazująca jak wymienić cylinder w czarnym ekspresje do wody gazowanej

Cylindry do gazowanej wody są bardzo łatwe w obsłudze, ich wymiana również nie sprawia kłopotu. Zainstalowanie nowego naboju sprowadza się w zasadzie do kilku prostych kroków. Wystarczy postawić ekspres na równej, stabilnej powierzchni i zdjąć tylną obudowę, a następnie  umieścić odpieczętowany cylinder w specjalnie do tego celu przeznaczonym otworze znajdującym się na spodzie urządzenia. Potem należy przykręcić cylinder u góry, w miejscu pod przyciskiem gazowania, obracając go zgodnie z ruchem wskazówek zegara i na końcu docisnąć – niezbyt mocno, żeby nie połamać plastikowej obudowy, ale wystarczająco silnie, żeby mieć pewność, że jest starannie przytwierdzony. Po instalacji cylindra trzeba tylko założyć z powrotem tylną obudowę – i to wszystko! Cały zabieg zajmuje zaledwie minutę i nie wymaga żadnych narzędzi ani szczególnych umiejętności. Wymiany cylindrów do gazowanej wody może dokonać praktycznie każdy.

Jak często trzeba wymieniać cylinder w Soda Stream?

czarny ekspres do wody gazowanej z zapasowym cylindrem koloru niebieskiego

Częstotliwość wymiany cylindrów do gazowanej wody w ekspresie Soda Stream zależy przede wszystkim od tego, jak mocno nasycone bąbelkami napoje lubimy (ekspres posiada trzy różne stopnie nasycenia gazem) i jak często je pijemy. Średnio jeden cylinder z CO2 wystarcza na 60 litrów wody, co pozwala na picie wody gazowanej przez około 6 – 8 tygodni. Jeżeli mamy w zwyczaju pić napoje z bardzo dużą ilością bąbelków, ten czas może się skrócić do 4 – 5 tygodni. A skąd wiadomo, kiedy cylindry do gazowanej wody należy wymienić? Można to poznać po braku bąbelków. Jeśli po wciśnięciu przycisku nie widać powstających bąbelków, a ekspres zamiast syczącego dźwięku wydaje odgłos pustego dmuchania, oznacza to, że pora na wymianę. Dobrze mieć wtedy zapasowy cylinder do wody gazowanej pod ręką.