Woda gazowana i jej nietypowe zastosowania

Woda gazowana znana jest ze swoich wszechstronnych zastosowań. To nie tylko idealny sposób na nawodnienie organizmu, dostarczenie mu niezbędnych minerałów i innych składników odżywczych oraz zapewnienie orzeźwienia, ale również bardzo przydatna rzecz w kuchni. Można jej użyć chociażby do przygotowania ciasta na naleśniki – niewielka porcja wody gazowanej dodana do przepisu sprawi, że naleśniki staną się bardziej gładkie i puszyste. To jednak nie wszystko. Woda gazowana ma też wiele innych, bardziej nietypowych zastosowań. Można ją na przykład z powodzeniem wykorzystać jako skuteczny, naturalny i całkowicie bezpieczny środek czyszczący – i to nie tylko w domu.

Uniwersalny środek czyszczący

Woda sodowa świetnie się sprawdza jako naturalna alternatywa dla chemicznych detergentów, często nie ustępując im w skuteczności. Przykładem może być tutaj chociażby czyszczenie plam na ubraniach. Gdy poplamisz ulubioną bluzkę, zamiast traktować ją odplamiaczem, co może skończyć się jej zniszczeniem, polej materiał wodą sodową, a następnie delikatnie potrzyj. Ta metoda często działa cuda, nawet w przypadku trudnych do usunięcia tłustych plam z masła czy oliwy. Innym, ciekawym przykładem nietypowego zastosowania wody sodowej jest czyszczenie szyb i karoserii samochodowej. Musujący płyn może pomóc w pozbyciu się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, od kurzu i zabrudzeń drogowych po niespodzianki zostawiane przez ptaki, dlatego warto mieć go zawsze ze sobą w podróży. Co ciekawe, SodaStream potrafi też skutecznie odczyścić starą biżuterię, odświeżyć ją i nadać jej blask przywracając jej dawną świetność, a nawet usunąć rdzę z nakrętek i śrub, z czym często nie radzą sobie zwykłe środki czyszczące.

Usuwanie uporczywych plam

Woda sodowa stanowi doskonały zamiennik chemicznych środków czystości. Duża w tym zasługa zawartego w niej dwutlenku węgla. To właśnie jemu SodaStream zawdzięcza swoje właściwości czyszczące. Dlatego z pomocą SodaStream łatwo wyczyścisz na przykład przypalone po obiedzie garnki i patelnie – w takiej sytuacji należy zalać wodą jeszcze ciepłe naczynia i odstawić do czasu aż dwutlenek węgla zmiękczy resztki jedzenia, wtedy bez problemu je usuniesz. W podobny sposób można sobie poradzić także z nieestetycznymi śladami po kawie i herbacie, jakie często zostają na kubkach i szklankach. Ponadto zawarty w SodaStream dwutlenek węgla i gazowane cząsteczki sody potrafią usunąć również uporczywe plamy z armatury kuchennej i łazienkowej oraz wszelkich blatów. Jeśli chcesz zadbać o czystość w domu i nie tylko, koniecznie sięgnij po wodę gazowaną. Z jej pomocą zaprowadzisz porządek szybko, łatwo i ekologicznie.