Zamówienia do 22.12 wyślemy przed Świętami. Po tej dacie zamówienia będą realizowane od 02.01.2025r.
Zamówienia do 22.12 wyślemy przed Świętami. Po tej dacie zamówienia będą realizowane od 02.01.2025r.

Jak zorganizować piknik rodzinny... w ogrodzie?

Zamierzasz zorganizować piknik rodzinny? Bliskim trudno będzie się oprzeć takiej propozycji. Musisz jednak wiedzieć, o co zadbać, aby wszyscy dobrze się bawili. Funkcjonalna aranżacja przestrzeni, menu na piknik i zabawy dla gości to najważniejsze punkty przygotowań. Dowiedz się, jak zorganizować piknik, który rozbudzi apetyt na więcej spotkań z bliskimi.

Miejsce na piknik w plenerze. Zobacz, jak je zaaranżować

Piknik rodzinny w plenerze nie obejdzie się bez koca. Niezawodnie posłuży duży model z izolacją od spodu — gościom będzie przyjemnie ciepło. Na nim możesz postawić składane tace śniadaniowe lub niski stolik piknikowy. Wokół rozłóż poduszki. A obok, dla dekoracji, postaw kosze z kwiatami lub snopki siana. Wieczorem przytulny nastrój stworzą lampy solarne oraz świetlne girlandy rozwieszone na drzewach, krzewach, altanie albo ogrodzeniu. 

Przy aranżacji miejsca na piknik weź pod uwagę, że długie siedzenie na trawniku dla wielu gości może okazać się niewygodne. Stwórz zatem strefę relaksu z fotelami plażowymi. Rozstaw hamak. Zaaranżuj też niewielką jadalnię ze stołem piknikowym i krzesłami albo stolikiem i dużą sofą z palet. 

Jeżeli zamierzasz zaangażować bliskich do aktywności, pamiętaj o pozostawieniu miejsca do tańca i zabaw. Warto również pomyśleć o zadaszeniu na wypadek deszczu lub prażącego słońca. W tej roli dobrze sprawdzi się parasol ogrodowy, pawilon albo namiot piknikowy. Niech każdy znajdzie w twoim ogrodzie wygodne miejsce dla siebie!

Piknik rodzinny ze smakiem. Przygotuj stylową zastawę

Czas teraz przejść do wyboru zastawy. Możesz wykorzystać własny komplet, wypożyczyć go od firmy cateringowej lub zaopatrzyć się w kosze piknikowe z wyposażeniem. Z naczyń skorzysta kilka osób, a sam kosz stanie się efektowną dekoracją. 

Na pikniku dobrze sprawdzą się też naczynia jednorazowe. W sprzedaży są talerzyki, sztućce i kubeczki wykonane z biodegradowalnych materiałów, np. trzciny cukrowej czy liści palmowych. Będzie ekologicznie, bezpiecznie, wygodnie i w dobrym stylu!

Co jest ci potrzebne? Checklista:

  • talerze płaskie i głębokie na przystawki i sałatki;

  • małe talerzyki na słodkości;

  • tace, deski, półmiski na przekąski;

  • patery na owoce i ciasta;

  • sztućce;

  • filiżanki, szklanki oraz kieliszki na wodę, napoje i drinki.

Menu na piknik. Podaj drinki z bąbelkami

Skoro o drinkach mowa — warto uczynić z nich główny punkt piknikowego menu. Bezalkoholowe mocktaile są orzeźwiające, kolorowe, a do tego rewelacyjnie smakują. Nie musisz być mistrzem sztuki barmańskiej, aby goście stracili dla nich głowę.

Bąbelkową bazę w kilka chwil przygotuje dla ciebie saturator do wody gazowanej SodaStream. Jedyne, co musisz zrobić, to wypełnić butelkę wodą z kranu lub filtrowaną, zamontować ją w urządzeniu i wypuścić bąbelki. Liczbą przyciśnięć dostosowujesz ilość gazu. Delikatne musowanie, a może mocne nagazowanie? Ty wybierasz! Teraz tylko dodaj pozostałe składniki i gotowe.

Co dobrze smakuje w drinkach bez procentów?

  • Syropy smakowe SodaStream — to pełen smak, przyjemna słodycz i solidna baza dla wielu drinków. Na twoim pikniku w plenerze zdecydowanie nie może tego zabraknąć! Wybieraj spośród kilkunastu smaków, od Pepsi i 7Up przez owoce leśne czy czarny bez po egzotyczną marakuję albo mango i pomarańczę.

  • Owoce i soki owocowe. Arbuz, truskawka, a może ananas? Nie ograniczaj swojej kreatywności!

  • Mięta, bazylia, rozmaryn… te zioła dodadzą smaku wspólnej zabawie!

 

Bąbelkowy tip:

Drinki podawaj w wysokiej szklance typu highball. Dla ozdoby możesz zastosować kawałki owoców, płatki kwiatów jadalnych albo kolorowe kostki lodu. Baw się też kolorami, tworząc drinki z efektownymi warstwami. Sprawdź przepisy na drinki bezalkoholowe warstwowe – idealne na letnie imprezy!

Jedzenie na piknik. Postaw (na) oryginalne przekąski

A do mocktaili? Smaczne przekąski! Menu na piknik powinno być pożywne, ale lekkostrawne, a do tego niewymagające długich przygotowań. Świetnie sprawdzają się przekąski na raz, po które goście mogą sięgać w trakcie rozmowy czy w przerwie od zabawy. Postaw zarówno na wytrawne dania, jak i słodkości.

Co powiesz na wykwintne croissanty z szynką parmeńską, serem pleśniowym i sosem żurawinowym? A może przygotujesz bagietki z grillowanym tofu, wędzonym łososiem oraz rukolą? Innym smacznym jedzeniem na piknik są:

  • chleb z ziaren posmarowany pastą guacamole;

  • minitortille z kurczakiem, papryką, sałatką i świeżym ogórkiem;

  • mix sałat z pieczonym burakiem, mozzarellą i orzechami włoskimi.

 Wspólny czas osłodzą gościom goferki z nutellą i owocami, czekoladowe muffinki oraz desery w słoiczkach. Co ty na to, aby zaproponować budyń z kaszy jaglanej z kakao i borówkami? Mmm… z tak smacznego pikniku w ogrodzie nikt głodny nie wyjdzie!

Atrakcje na piknik w ogrodzie. Zaproponuj ciekawe aktywności

Dobrze jednak, aby każdy z gości miał okazję od razu spalić kalorie (i rozbudzić apetyt na więcej pyszności). Nawet jeśli masz niewielkie miejsce na piknik, możesz zaproponować bliskim ekscytujące aktywności. Co zabrać na piknik ze znanych gier?

W Stanach Zjednoczonych popularnością cieszy się cornhole — gra zręcznościowa polegająca na rzucaniu woreczków do otworów na desce z dziurami. Z kolei Szwedzi doradziliby ci grę parkową kubb, w której zadaniem jest przewracanie drewnianych kręgli za pomocą zbijaków. Możesz też sięgnąć po nieśmiertelnego twistera, planszówki albo włączyć muzykę i zaprosić gości do tańca. Bawcie się tak jak wam w duszy gra!

Bąbelkowy tip!

Więcej organizacyjnych inspiracji znajdziesz w naszej publikacji: Garden Party, o którym będą mówić na mieście. Z tym kompleksowym przewodnikiem zachwycisz gości wyglądem swojego ogrodu, smacznym menu na piknik i organizacją całego wydarzenia. Pobierz e-book, poznaj modne trendy i skorzystaj z praktycznych wskazówek, jak zorganizować piknik.

Piknik w ogrodzie bez przeszkód. Zadbaj o bezpieczeństwo gości

Z taka zaplanowaną organizacją sukces pikniku rodzinnego masz już prawie murowany. Teraz trzeba już tylko zadbać o szczegóły. W gorączce przygotowań łatwo o nich zapomnieć, a to również od nich zależy komfort i bezpieczeństwo twoich gości. Co na piknik w plenerze warto jeszcze przygotować?

  1. Zatroszcz się o ochronę przed owadami.

W aptece zaopatrzysz się w skuteczne repelenty. Warto też użyć kadzidełek i olejków eterycznych, aby insekty trzymały się od ogrodu z daleka. Komary skutecznie odstrasza zapach bazylii, rozmarynu, mięty, eukaliptusa, miodli indyjskiej i citronelli. A jeśli nie uda się uniknąć ukąszenia? Miej w pogotowiu maść na ukąszenia komarów lub meszek.

  1. Zabezpiecz gości przed słońcem.

Przygotuj krem przeciwsłoneczny (co najmniej 30 SPF). Daj też bliskim możliwość schowania się pod zadaszeniem lub w domu w razie męczącego upału.

  1. Pamiętaj na pikniku o słomkach oraz przykrywkach na szklanki i kubki.

Unikniesz ryzyka, że ktoś przypadkiem wypije tonącą w drinku osę lub muchę.

Widzisz, organizacja pikniku rodzinnego nie musi być wymagająca, a może przynieść dużo przyjemności i dobrej zabawy. Zainspiruj się naszymi wskazówkami i bawcie się… bąbelkowo.