Jak poprawić sobie humor? 4 proste sposoby na well-being!

Uśmiechnięta kobieta trzymająca szklankę z wodą gazowaną i dodatkami

 

Ciesz się dobrym samopoczuciem bez wysiłku. Tak, zgadza się – nawyki poprawiające humor mogą być bezwysiłkowe! Wprowadzenie zdrowych nawyków do codziennego życia to świetny sposób na lepsze samopoczucie. Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak poprawić sobie humor oraz szukasz pomysłów na rutynę, która odnowi twoje ciało i poprawi samopoczucie, to jesteś we właściwym miejscu.

Mężczyzna nalewający wodę gazowaną SodaStream z butelki Fuse do szklankiJak poczuć się lepiej? Obudź swoją kreatywność

Ruch to zdrowie! Jak zacząć ćwiczyć?

Nawodnij się na poprawę humoru

Praktykowanie wdzięczności na co dzień

  Jak poczuć się lepiej? Obudź swoją kreatywność

  Jak pobudzić kreatywność od samego rana? Dla wielu osób pierwszą czynnością po przebudzeniu jest sięgnięcie po telefon. A gdyby tak zastąpić ten impuls czymś, co cię inspiruje? Niezależnie od tego, czy masz ochotę na coś kreatywnego, czy raczej na wyjście do natury, natychmiastowe zaspokojenie tej potrzeby to wspaniały sposób na zbudowanie codziennej rutyny.

  Przykładem może być też pisanie dziennika tuż po przebudzeniu. To niezły sposób na wyciszenie się przed natłokiem zadań i bodźców w ciągu dnia. Dodatkową korzyścią jest rozruszanie mózgu poprzez praktykowanie wdzięczności i pobudzania się do refleksji. Taka praktyka powszechnie uważana jest za dobrą metodę walki z nadmiernym stresem oraz sposób na poprawę samopoczucia.

  Ruch to zdrowie, a więc alternatywą może być spacer z samego rana. Wyjście na łono natury – a co najważniejsze, na światło słoneczne – może zwiększyć poziom energii, serotoniny i witaminy D. Jest to również świetna okazja, aby rozprostować nogi i pomedytować przed nadchodzącym dniem. A jeśli wybierasz się na dłuższy spacer, koniecznie zabierz ze sobą butelkę wody gazowanej.

  Uśmiechnięty mężczyzna trzymający szklankę z wodą gazowaną SodaStream - zdjęcie.


  Ruch to zdrowie! Jak zacząć ćwiczyć?

  Pokonaj poniedziałkową chandrę, wplatając w swój dzień kilka regenerujących aktywności. Prawdopodobnie nie masz czasu na szybki półmaraton między spotkaniami, ale wystarczy, jeśli zmiany będą niewielkie. Mówimy tu o takich nawykach, jak:

  • wybieranie zwykłych schodów zamiast ruchomych,
  • krótkie spacery w przerwie na lunch,
  • czy jazda na rowerze zamiast prowadzenia samochodu.

  Możesz również choć część drogi do pracy (lub innego dowolnego celu) pokonywać piechotą.

  A może skusisz się na jakiś sport? Aktywność fizyczna to nie tylko siłownia i fitness. Może okaże się, że największą frajdę sprawia ci taniec, wspinaczka albo… badmington. Połącz przyjemne z pożytecznym i nie zmuszaj się do aktywności, której nie lubisz, a zobaczysz – nawet się nie obejrzysz, jak nowy nawyk stanie się twoją codziennością.

  Jeśli te zmiany cię nie zachęcają, spróbuj czegoś mniejszego – np. porozciągaj się zaraz po przebudzeniu i tuż przed pójściem spać. Może to poprawić twoją mobilność i ogólny stan zdrowia, jednocześnie zmniejszając bóle mięśni.

  Nawodnij się na poprawę humoru

  Czy picie wody może poprawić twój nastrój? Co prawda nie udowodniono (jeszcze!) bezpośredniego przełożenia, wiadomo natomiast, że woda jest niezbędna dla naszego życia, zdrowia i dobrego samopoczucia. Wpływa na pracę całego ciała, w tym m.in. układu pokarmowego, układu krwionośnego czy mózgu. Odpowiednie nawodnienie może poprawić wygląd skóry (która nie będzie już przesuszona). Picie odpowiedniej ilości wody to również dobry sposób na to, aby złagodzić symptomy odwodnienia, takie jak suchość w ustach, bóle głowy czy rozdrażnienie. Krótko mówiąc – warto pić wodę.

  A wcale nie jest to takie proste. O ile ktoś nie ma zwyczaju popijać małymi łyczkami wody przez cały dzień, bardzo łatwo jest pić jej za mało. Tymczasem zapotrzebowanie na wodę w ciągu doby może wynosić ok. 1,5-2,5 litra dziennie, w zależności od płci, wagi czy stopnia aktywności fizycznej (ok. 0,02 litra na kilogram masy ciała)[1].

  Jednak kto powiedział, że nawodnienie musi być nudne? Dzięki saturatorom do wody gazowanej SodaStream coś tak trywialnego, jak picie wody, może być inspirujące. Zbudowanie nawyku nawadniania się może zapewnić ci więcej energii, wspomóc trawienie i poprawić wygląd skóry, przy okazji sprawiając frajdę. Liczby mówią same za siebie: 69% użytkowników SodaStream twierdzi, że saturator zachęcił ich do prowadzenia zdrowszego stylu życia – łatwo zrozumieć dlaczego.

  Twoja ulubiona woda gazowana zawsze w zasięgu ręki? Chwyć za tritanową lub szklaną butelkę wielorazową SodaStream>>

  Picie wody na poprawę humoru – spróbuj SodaStream - infografika.


  Zdrowsze i smaczniejsze opcje nawadniania z SodaStream sprawiają, że włączenie picia wody do codziennej rutyny jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Dlatego 74% naszych użytkowników twierdzi, że pije teraz więcej wody.

  Szukasz pomysłów, jak się nawodnić i zastanawiasz się, czy woda gazowana jest zdrowa? Dowiedz się więcej>>

  Praktykowanie wdzięczności na co dzień

  Zasługujesz na pochwałę. Naprawdę! Praktykowanie wdzięczności to skuteczny, a jednocześnie prosty sposób na wprowadzenie większej uważności w ciągu dnia. Jeśli uda ci się wdrożyć niektóre ze zmian wymienionych powyżej, poświęć chwilę, aby sobie za to podziękować. Pomoże ci to śledzić osiągane postępy i podtrzymać motywację.

  Jeśli trudno ci dokonywać tego rodzaju refleksji, rozważ prowadzenie krótkiego dziennika wdzięczności lub zapytaj swoich przyjaciół i rodzinę, czy zauważyli w tobie różnicę. Jeśli chcesz poprawić swój well-being wspólnie z przyjaciółką lub partnerem, możecie również wymieniać się pomysłami i praktykować wdzięczność razem.

  Podziękuj sobie za każdy mały krok ku zdrowszym nawykom! - infografika.


  Niezależnie od tego, czy zajmiesz się nowym hobby, będziesz się więcej ruszać w ciągu dnia, czy wspólnie z SodaStream utrzymasz prawidłowe nawodnienie organizmu, pełna odnowa umysłu i ciała jest w twoim zasięgu. Zamiana starych nawyków na ekscytujące nowe rytuały to świetny sposób na poprawienie sobie humoru. Podaruj sobie zatem zdrową rutynę, na którą zasługujesz.

  *Dane konsumenckie SodaStream są oparte na ankiecie przeprowadzonej w marcu 2023 r. przez Ipsos na aktywnych użytkownikach SodaStream (na różnych rynkach).

  [1] https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/pij-wiecej-wody

  Źródła:
  https://foodinsight.org/survey-spotlight-snacking/#:~:text=If%20you%20find%20yourself %20reaching,or%20more%20times%20a%20day.
  https://www.mind.org.uk/information-support/tips-for-everyday-living/wellbeing/#:~:text=You %20may%20find%20it%20helpful,also%20feel%20calming%20or%20rewarding.
  https://www.centrum.com/learn/articles/18-wellness-tips-for-a-healthier-you/#:~:text=Wake %20up%20and%20do%20something,tone%20for%20the%20entire%20day.