Nabijanie butli czy wymiana cylindra? Wszystko, co warto wiedzieć o CO2 SodaStream

Gaz do SodaStream się skończył – i co teraz? Czeka cię nabijanie butli SodaStream czy całkowita wymiana cylindra? Dowiedz się, co zrobić, gdy nabój CO2 SodaStream przestanie tworzyć orzeźwiające bąbelki, a ty nadal chcesz cieszyć się smaczną wodą gazowaną.

Ręka sięgająca jeden z dwóch stojących na blacie cylindrów do saturatora SodaStream

Nabój do SodaStream – ekologiczny sposób na wodę gazowaną

Dorosły człowiek powinien wypijać około 1,5-2 l wody dziennie [1]. Kupując wodę butelkowaną, przeciętnie zużywamy więc nawet 30 plastikowych butelek w miesiącu. To sporo, prawda? Pomyśl, ile to niepotrzebnego plastiku. Jeśli nie chcesz zrezygnować ze swojej ulubionej wody gazowanej, do gry wkracza SodaStream. Dzięki saturatorowi SodaStream możesz samodzielnie gazować wodę bez zbędnych kosztów i generowania plastikowych śmieci.

W SodaStream dbamy o środowisko naturalne, dlatego też nasze cylindry SodaStream są wielokrotnego użytku, wykonane z najwyższej jakości materiałów – mosiądzu i aluminium. Nabój SodaStream nabijany jest spożywczym gazem CO2, bezpiecznym do stosowania w napojach gazowanych.

Dlaczego warto wybrać SodaStream? Poznaj zalety tego rozwiązania - infografika

Pusta butla SodaStream – co zrobić?

Jeśli regularnie użytkujesz swój saturator SodaStream, gaz w cylindrze prędzej czy później się skończy. To oznacza, że czas wymienić go wymienić! Na szczęście jest to dziecinnie proste. Wyjmij nabój SodaStream z urządzenia i zanieś do jednego z wielu punktów wymiany albo zamów nowy przez Internet. Butla SodaStream może być wymieniona w wielu sklepach np. Carrefour, Media Markt, Media Expert, Empik, czy na stacjach paliw Shell. Możesz tam zanieść pusty cylinder i od razu wymienić go na pełny.

Jeżeli nie masz w pobliżu żadnego autoryzowanego punktu wymiany SodaStream, to nic straconego! Możesz z łatwością zamówić cylinder online, a stary zapakować w pudełko, w którym przyszła przesyłka i przekazać go kurierowi lub wysłać samodzielnie. Wymieniając naboje, płacisz jedynie za gaz, a nie za cały cylinder, a dodatkowo chronisz środowisko, bo nie produkujesz śmieci!

Dla swojej wygody warto posiadać 2 lub nawet 3 cylindry SodaStream. Dzięki temu możesz wymienić jednocześnie 2 butle i mieć pewność, że nigdy nie zabraknie ci gazu, bez konieczności czekania na przesyłkę z nowym nabojem.

Nabijanie butli CO2 – jak się odbywa?

Po tym, jak kurier odbierze od ciebie pusty cylinder SodaStream, lub też odniesiesz go do sklepu, trafi on do jednego z autoryzowanych punktów, gdzie przechodzą one przez rygorystyczny system kontroli jakości, zanim zostaną przywrócone do obiegu. Składa się on z 3 kroków:

 • czyszczenie wnętrza butli w specjalistycznym procesie,
 • ponowne napełnienie cylindra najwyższej jakości gazem CO2 do napojów
 • uszczelnienie plombami bezpieczeństwa.

Dzięki temu, że butle są wykonane z najwyższej jakości materiałów, to możesz mieć całkowitą pewność, że są one bezpieczne i szczelne.

Wymiana cylindra CO2 SodaStream – czy to jest trudne?

Jeżeli martwisz się, że nie poradzisz sobie z wymianą cylindra, to bez obaw! Butla CO2 SodaStream jest tak skonstruowana, by móc wygodnie ją wymienić w dosłownie kilka chwil. Sposób wymiany naboju różni się nieco ze względu na model saturatora.

Saturatory Terra, Duo lub Art z technologią Quick Connect wymienia się w następujący sposób:

 • ustaw swój saturator SodaStream na twardej i płaskiej powierzchni (np. na blacie);
 • zdejmij tylną obudowę przez pociągnięcie jej;
 • podnieś do góry dźwignię gniazda Quick Connect;
 • wyciągnij pusty nabój SodaStream;
 • załóż pełny cylinder do ekspresu SodaStream;
 • opuść dźwignię;
 • załóż ponownie obudowę, aż usłyszysz kliknięcie;
 • i gotowe! Ciesz się orzeźwiającymi bąbelkami!

Jeżeli zaś używasz saturatora z zaworem typu Twist, wymiana cylindra CO2 wygląda w następujący sposób:

 • połóż swoje urządzenie SodaStream na płaskiej powierzchni;
 • zdejmij tylną pokrywę saturatora SodaStream;
 • wykręć pusty cylinder i wyciągnij go z saturatora przez otwór na dole urządzenia;
 • włóż nowy nabój i wsuń do w mocowanie;
 • przykręć nabój do syfonu;
 • i już! Proste jak zrobienie wody z bąbelkami!

Samodzielne napełnianie butli CO2 SodaStream – czy jest możliwe?

Wiele osób zastanawia się, czy nabój SodaStream można napełnić na własną rękę. W Internecie możesz bowiem znaleźć wiele ofert napełniania cylindrów SodaStream lub też ich wymianę na nieoryginalne, często tańsze zamienniki. Jeżeli jednak chcesz mieć pewność i gwarancję tego, że nabój jest kompatybilny z twoim modelem saturatora, a gaz CO2 w nim zawarty jest w pełni bezpieczny, korzystaj jedynie ze sprawdzonych źródeł. Autoryzowani partnerzy SodaStream dokładają wszelkich starań, by zachować najwyższą jakość i bezpieczeństwo wymiany naboju.

Samodzielne napełnianie butli SodaStream lub korzystanie z nieautoryzowanych źródeł naraża twój sprzęt na uszkodzenie i utratę gwarancji. Dodatkowo efektywność nabijania butli może być mniejsza, przez co gaz będzie wystarczał na krócej.

Nabój do saturatora SodaStream – wymień i ciesz się smakiem gazowanej wody

Masz już swój saturator SodaStream? Świetnie! To zapewne oznacza, że kochasz orzeźwiający smak wody z bąbelkami. Jednak, aby się nimi cieszyć, należy dbać o to, by cyklicznie wymieniać nabój do SodaStream. Pamiętaj, że w zależności od modelu saturatora, naboje różnią się od siebie. Do modeli SodaStream Art, Terra i Duo pasują cylindry Quick Connect, oznaczone kolorem różowym. Do ekspresów do gazowania wody z wkręcanym nabojem typu Twist należy zaś wybierać naboje w kolorze niebieskim.

Jeżeli zaś dopiero zastanawiasz się nad zakupem ekspresu do wody gazowanej SodaStream, sprawdź naszą ofertę i wybierz urządzenie dopasowane do twoich potrzeb. Eleganckie i łatwe w obsłudze saturatory SodaStream pozwolą ci delektować się smaczną wodą gazowaną bez generowania niepotrzebnego plastiku!

Źródła:

[1] https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/pij-wiecej-wody