Naboje CO2 do syfonu – gdzie kupić? Na ile wystarczą?

Czy wiesz, że naboje do syfonu SodaStream mogą zastąpić aż 40 półtoralitrowych butelek wody gazowanej? To nawet trzy razy więcej niż w przypadku niesprawdzonych zamienników! Gdy stracą wszystkie bąbelki, ponownie trafiają do użytku po wyczyszczeniu, przetestowaniu i napełnieniu. Tak, korzystając z nich regularnie, inwestujesz w zdrowe nawodnienie i zieloną planetę. Dowiedz się, gdzie kupić naboje CO2 do syfonu do wody gazowanej SodaStream oraz jaka jest ich wydajność.

 

Wybierz odpowiedni nabój SodaStream

 

Naboje do syfonu SodaStream to pierwsze aluminiowe naboje wielokrotnego użytku z dwutlenkiem węgla. Mają postać wąskiej butli zakończonej mosiężnym zaworem, z którego jest uwalniany spożywczy CO2. Na nich opiera się więc działanie całego saturatora.

Dlatego od momentu wypuszczenia na rynek pierwszych cylindrów stale rozwijamy w SodaStream ich technologię. Obecnie są dostępne dwa modele, które różnią się od siebie sposobem montażu.

  • Quick Connect to nasz najnowszy patent na jeszcze szybsze i wygodniejsze mocowanie cylindra. Dzięki autorskiemu systemowi szybkiego łączenia wystarczy umieścić nabój w tylnej części ekspresu i zablokować dźwignię.

Quick Connect jest przeznaczony do syfonów Terra, Duo oraz Art. Korzystasz z któregoś z tych modeli lub dopiero planujesz zakup? Wybierz cylinder w różowym kolorze!

  • Nabój Twist został natomiast wyposażony w system wkręcania, a jego montaż polega na dokręceniu zaworu w wyznaczonym miejscu. Pasuje do wcześniejszych modeli z naszej oferty : Spirit, Spirit One Touch, Jet, Source, Power oraz Crystal. Rozpoznasz go po niebieskiej owijce.

Jak zamontować nabój SodaStream w syfonie?

 

Gdzie kupić naboje do syfonu CO2 SodaStream?

Jeśli nie masz jeszcze swojego ekspresu, nie musisz przejmować się zakupem pierwszego cylindra – otrzymasz go w zestawie z saturatorem. Obecnie w naszym sklepie online jest dostępny syfon do wody gazowanej Duo, Terra oraz Art. Te i wcześniejsze modele znajdziesz też w partnerskich sklepach detalicznych, np. Carrefour, Media Markt czy Media Expert.

Cylinder możesz też jednak nabyć osobno, gdy twój obecny straci ważność (sprawdź datę na nasadce) albo zechcesz zaopatrzyć się w zapasowy. Najwygodniejsze użytkowanie zapewniają co najmniej 3 naboje CO2 do syfonu. Kiedy korzystasz z jednego, kolejny czeka na napełnienie, a trzeci w zapasie, żeby w twoim domu nigdy nie zabrakło bąbelków! Możesz je też wymieniać parami i oszczędzać czas!

Naboje – podobnie jak saturatory – kupisz przez Internet na naszej stronie lub online oraz stacjonarnie u jednego z naszych partnerów. Pełna lista sklepów w twojej okolicy znajduje się w zakładce Znajdź sklep.

 

Uważaj na zamienniki nabojów SodaStream

Wraz z rosnącą popularnością ekspresów do gazowania wody na rynku pojawiają się zamienniki nabojów do syfonu CO2. Jeśli zdecydujesz się na ich zakup u nieautoryzowanego dostawcy, najpewniej zapłacisz mniej. Oszczędność jest jednak tylko pozorna. W najlepszym przypadku okaże się bowiem, że cylinder nie pasuje do twojego ekspresu lub zapewnia znacznie mniejszą wydajność. Czy wiesz, że często wystarcza na zaledwie 20 l wody gazowanej?

Natomiast w najgorszym scenariuszu otrzymasz niewłaściwie zabezpieczony nabój wypełniony zanieczyszczonym, niezdatnym do spożycia gazem technicznym. Pamiętaj, kupując u przypadkowego sprzedawcy, nie znasz źródła CO2 i nie masz pewności, czy cylinder został oczyszczony i właściwie przygotowany do użytku w domu. Jego stosowanie może negatywnie odbić się na twoim zdrowiu, a także uszkodzić syfon do wody gazowanej. W takiej sytuacji naprawa w ramach gwarancji nie jest możliwa.

 

Czym się wyróżniają oryginalne naboje do syfonu SodaStream?

 

W przeciwieństwie do zamienników, oryginalne naboje CO2 do syfonu SodaStream spełniają restrykcyjne normy bezpieczeństwa, a przyznane im certyfikaty są tego najlepszym dowodem. \Zyskaliśmy dzięki nim uznanie wielu światowych firm regulacyjnych. Dla nas najważniejsza jest jednak satysfakcja użytkowników z maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa obsługi. Dlatego wyznaczamy też sobie własne standardy jakości, które wykraczają daleko poza wymagania branżowych organizacji.

 

Wytrzymałość

 

Naboje do syfonu SodaStream są wykonane z solidnego i jednocześnie lekkiego aluminium oraz mosiądzu. O ich wytrzymałości najlepiej świadczy zaś fakt, że spośród 70 mln wyprodukowanych dotąd egzemplarzy jeszcze żaden nie uległ awarii. Ich żywotność w dużej mierze zależy też jednak od ciebie. By zachować więc cylindry w dobrym stanie, staraj się prawidłowo je przechowywać:

  • w chłodnym i suchym miejscu;
  • z dala od działania wysokiej temperatury, źródeł ciepła (kominka, piekarnika) i światła słonecznego;
  • unikając małych, zamkniętych i ciepłych przestrzeni (np. bagażnika samochodowego lub luku bagażowego w samolocie).

 

Jakość

 

W SodaStream równie dużą wagę przywiązujemy do zawartości nabojów. Dlatego do twojej butelki zawsze trafia certyfikowany, czysty, dopuszczony do spożycia gaz najwyższej jakości. W tym celu skrupulatnie kontrolujemy, czy współpracujący z nami dostawcy i producenci nie idą na kompromisy w kwestii jakości żywności, magazynowania i dostaw. Dodatkowo stosujemy potrójny system kontroli obejmujący: czyszczenie, napełnianie i uszczelnianie.

 

Bezpieczeństwo

 

Dzięki temu zyskujesz pełną gwarancję, że naboje CO2 do syfonu SodaStream nie zaszkodzą twojemu zdrowiu i możesz bez obaw przechowywać je w domu. Specjalny zawór bezpieczeństwa nieszkodliwie uwalnia gaz, również wtedy, gdy ciśnienie w butli wzrośnie powyżej wartości progowych. Z tego też powodu syfon do wody gazowanej może być używany nawet na dużych wysokościach – nasi klienci z wysokich Alp potwierdzają jego niezawodność!

 

  Jakie zalety ma nabój SodaStream? - infografika.

 

Na ile wystarczają naboje CO2 do syfonu SodaStream?

 

Oryginalne naboje do syfonu oferują jeszcze jedną korzyść: otrzymujesz zawsze taką samą zawartość gazu w każdym egzemplarzu. Ich wydajność jest co prawda tylko orientacyjna, bo decyduje o niej kilka czynników. Praktyka pokazuje jednak, że 1 cylinder pozwala przygotować około 60 l wody gazowanej lub napoju na bazie syropu smakowego, np. Pepsi. Jeśli będziesz wypijać zalecane 2-2,5 l średnio gazowanej wody dziennie, nabój powinien posłużyć ci przez mniej więcej miesiąc.

Jego wydajność zależy też jednak od tego, z którego saturatora korzystasz i jak intensywną wodę preferujesz. Wypuszczając CO2 1-2 razy, dłużej będziesz cieszyć się bąbelkami, ale woda zyska tylko delikatnie gazowany smak. 3-4 naciśnięcia (lub pociągnięcia dźwigni w modelu Art) pozwalają uzyskać optymalne nagazowanie i wydajność. 5-7 zapewnia z kolei największą intensywność, a co za tym idzie – najkrótszy czas korzystania z jednego cylindra.

 

Jak wymienić naboje SodaStream?

 

Gdy przy próbie przygotowania wody nie usłyszysz charakterystycznego syczenia, a w butelce nie pojawi się gaz, to znak, że pora uzupełnić bąbelki. Nie musisz w tym celu kupować nowego cylindra. W SodaStream dbamy o środowisko. Dlatego nasze naboje CO2 do syfonu są wykorzystywane wielokrotnie, aby jeszcze bardziej ograniczyć odpady.

Jak możesz wymienić pusty cylinder? Sposoby są dwa.

  • Wymiana stacjonarna – w całej Polsce działają setki współpracujących z nami punktów wymiany, np. E.Leclerc, Max Elektro, Media Markt. Udaj się do najbliższego z nich z pustym nabojem, a jedynie za koszt napełnienia (ok. 49 zł) otrzymasz nowy cylinder. Listę partnerskich placówek znajdziesz na naszej stronie w zakładce Znajdź sklep.
  • Wymiana online – nie możesz osobiście oddać naboju? Nic nie szkodzi. Po prostu odwiedź naszą stronę i zgłoś chęć wymiany. W niedługim czasie kurier odbierze od ciebie zapakowany, pusty cylinder, zostawiając jednocześnie napełniony nabój.

Pamiętaj, że usługa dotyczy wyłącznie oryginalnych nabojów do syfonu CO2. Oznacza to, że ani my, ani sklep partnerski nie przyjmie modelu innej marki do profesjonalnego uzupełnienia. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zasad wymiany? Zajrzyj do artykułu: SodaStream naboje – wymiana cylindrów z gazem CO2.

 

Podczas gdy w nieautoryzowanych punktach wymiana pustego naboju polega jedynie na ponownym wpuszczeniu gazu do naboju, w naszych zakładach napełniania proces jest znacznie dłuższy. Zanim pusty cylinder wróci do użytku, przechodzi szczegółową kontrolę. Zostaje opróżniony, sprawdzony pod kątem zanieczyszczeń, uszkodzeń i nieszczelności, a także dokładnie oczyszczony i przetestowany. Dopiero wtedy napełniamy go CO2, a na końcu odpowiednio zabezpieczamy. Odbierając nowy nabój SodaStream, masz pewność, że przeszedł tę samą drogę i możesz z niego bezpiecznie korzystać.

 

Jeśli wejdzie ci to w nawyk, w ciągu 4 lat oszczędzisz aż 1769 butelek, które mogłyby trafić na wysypiska i do oceanów. Bez nabojów do syfonu nie byłoby to możliwe, bo są one sercem każdego saturatora. I to dzięki nim chronisz środowisko, dbasz o regularne nawadnianie oraz odciążasz kręgosłup, rezygnując z dźwigania ciężkich zgrzewek. Korzystaj przy tym z oryginalnych cylindrów, a zyskasz dodatkowo gwarancję zdrowia, higieny i bezpieczeństwa w codziennym użytkowaniu.