Dołącz do bąbelkowej rewolucji!

Zanim skończysz czytać ten artykuł, na całym świecie zostanie sprzedanych kolejnych 5 milionów jednorazowych, plastikowych butelek.

Toniemy w plastiku, a sam recykling to za mało. Jeśli nic nie zrobimy, do 2050 roku w oceanach będzie więcej odpadów z tworzyw sztucznych niż masy ryb.

 

Cykl życia plastiku


Ze wszystkich kiedykolwiek wyprodukowanych tworzyw sztucznych tylko około 9% zostało poddanych recyklingowi. 12% zostało spalone, a 79% trafiło do środowiska naturalnego lub na składowiska odpadów. Jedynie plastik, który został zaprojektowany z myślą o trwałości, istnieje do dziś w różnej formie.

Cykl życia plastiku


 

Łączymy się, by coś zmienić: Deklaracja SodaStream


Wierzymy, że coś z pozoru tak mało istotnego jak gazowanie wody w domu, może wywołać ogromną zmianę na świecie. Do 2025 roku SodaStream wyeliminuje z naszej planety 78 miliardów jednorazowych, plastikowych butelek, dzięki czemu nie będziemy zmuszeni do szukania sobie nowego domu.

Zmiana zaczyna się od jednej butelki. Każda butelka SodaStream pomaga wyeliminować tysiące jednorazowych butelek i utrzymać czystość naszej planety.

 Łączymy się, by coś zmienić: Deklaracja SodaStream

 

Bez Ciebie nie damy rady!


To Ty wywierasz największy wpływ na tę zmianę. Użytkownicy ekspresów SodaStream z całego świata wyeliminowali ponad 6,3 miliarda plastikowych butelek  PET i puszek (tylko w okresie 2017-2018), chroniąc nasze środowisko przed zbędnymi odpadami. Dziękujemy, naszym bąbelkowym bohaterom!

Łączymy się, by coś zmienić: Twój udział

 

Walka z eliminacją jednorazowych butelek jest w zapisana w DNA SodaStream.


Twój domowy ekspres do wody gazowanej pozwala wyraźnie obniżyć zużycie jednorazowych, plastikowych butelek.

Wyobraź sobie zmniejszenie ilości odpadów, które generują ślad węglowy, wynikający z produkcji i logistyki butelek jednorazowych i  jednocześnie zwiększenie ilości wypijanej wody oraz prowadzenie zdrowszego trybu życia na czystszej planecie. Planeta zielona nie plastikowa!


Butelka My only bottle SodaStream

Butelki SodaStream Fuse nadają się do wielokrotnego użytku przez 4 lata, a używanie każdej z nich pomaga wyeliminować aż 1769 jednorazowych, plastikowych butelek.

Nie ograniczaj bąbelkowania tylko do domu lub biura. My Only Bottle umożliwia nagazowanie wody i zabranie jej w dowolne miejsce, co dodatkowo zmniejsza potrzebę używania plastikowych produktów jednokrotnego użytku w drodze.

Ochrona planety zaczyna się tu i teraz!


sodastream My Only Bottle


Ale to nie koniec.

Używanie cylindrów CO2 przyczynia się dodatkowo do minimalizacji szkodliwych odpadów. Przy każdej wymianie pusty cylinder jest sterylizowany, sprawdzany i ponownie napełniany gazem spożywczym CO2.

Jedną z najlepszych rzeczy w ratowaniu świata przed plastikowymi produktami jednokrotnego użytku jest to, że nie musisz rezygnować z ulubionych napojów ani z ich smaku.

Dzięki dziesiątkom smaków i regulowanym opcjom możesz mieć pewność, że utrzymywanie prawidłowego poziomu nawodnienia, dzięki SodaStream jest lepsze i dla Ciebie, i dla planety.

 

 


Masz już ekspres SodaStream, ale chcesz zrobić więcej?


Postaraj się przez jeden miesiąc unikać stosowania plastikowych produktów jednorazowego użytku. Zacznij od małych rzeczy, wybierz jeden element z poniższej listy i przez miesiąc wyklucz go z użycia lub postaw sobie wyzwanie i zainspiruj innych, unikając „Parszywej czwórki”!!


Masz już ekspres SodaStream, ale chcesz zrobić więcej?