Zainspiruj się pomysłami na domówkę

Wyzwanie: oszczędzanie! Jak oszczędzać wodę w domu? To prostsze niż myślisz!

Para wznosząca toast wodą gazowaną SodaStream - tytułowa.

 

Jak zorganizować domówkę doskonałą? Pobierz darmowy ebook!

Marzy ci się domówka, która zostanie w pamięci twoich gości na długo? Planowanie takiego wydarzenia to nie lada wyzwanie, ale z naszymi poradami pójdzie ci jak z płatka. Podpowiadamy, jak zorganizować imprezę w domu krok po kroku, a jeśli temat cię zainteresuje, koniecznie pobierz naszego darmowego e-booka, w którym znajdziesz znacznie więcej porad i inspiracji!

 

Impreza w domu – od czego zacząć?

Udana domówka, czyli jak wybrać menu i playlistę

Atrakcje, dzięki którym domówka będzie niezapomniana

Jak zaplanować bezpieczną domową imprezę?

 

Impreza w domu – od czego zacząć?

Planowanie domówki może być przytłaczające, szczególnie gdy nie wiesz, od czego zacząć. Pierwszym krokiem jest określenie liczby gości oraz ustalenie daty i godziny wydarzenia. Weź pod uwagę, że na przyjęcie warto zapraszać gości z 1-3-tygodniowym wyprzedzeniem. O ile nie jest to domówka w gronie najbliższych przyjaciół, z którymi wspólnie ustalicie termin, omijaj wszelkie ważne, powszechnie obchodzone święta, jak Boże Narodzenie, Wielkanoc czy święta narodowe. Nie planuj także domówki w czasie długich weekendów – większość osób może mieć wówczas plany rodzinne lub wyjazdowe.

 

Udana domówka, czyli jak wybrać menu i playlistę

Następnie przemyśl temat imprezy i dostosuj do niego dekoracje, muzykę i menu. Atmosfera jest bowiem kluczowa dla udanej domówki. Muzyka powinna być dostosowana do gustów twoich gości i charakteru imprezy. Dodaj do niej efektowne oświetlenie i dekoracje, które sprawią, że goście poczują się magicznie.

Menu to – obok muzyki – kluczowy element każdej udanej domówki. Zanim przystąpisz do zakupów i gotowania, warto zastanowić się nad preferencjami żywieniowymi twoich gości. Miej na względzie różnorodność potraw, również wegetariańskie i wegańskie opcje, a także potrawy dla osób z nietolerancjami pokarmowymi. Pamiętaj o napojach, które będą dostępne przez całą imprezę. Nie zapomnij o pysznych i efektownych przekąskach oraz moctailach – pomysły i przepisy na niektóre z nich znajdziesz w naszym e-booku.

 

Jak zaplanować udaną domówkę? - infografika

 

Atrakcje, dzięki którym domówka będzie niezapomniana

Atrakcje stanowią istotny element każdej udanej domówki, bo nie tylko zapewniają gościom dodatkową rozrywkę, ale także ich angażują i pomagają kreować niezapomniane wspomnienia. Dopasuj je do tematu imprezy lub preferencji uczestników.

Ważna jest tu kreatywność i… wiedza o tym, co lubią twoi goście. W zależności od ich upodobań oraz tego, jak dobrze wszyscy się znają, możesz zorganizować np. konkursy lub gry opierające się na współzawodnictwie albo wprost przeciwnie – integrujące. W zależności od twojego budżetu i rozmachu, z jakim planujesz zorganizować wydarzenie, dodatkową atrakcją mogą być planszówki i gry na konsoli albo pokazy lub warsztaty: barmańskie, plastyczne, taneczne. Co tylko przyjdzie ci do głowy!

Warto też pomyśleć o stworzeniu strefy relaksu, w której goście będą mogli odpocząć z dala od tłoku, głośnej muzyki i parkietu. Przykładowo, jeśli impreza odbędzie się latem i dysponujesz ogrodem, możesz w nim postawić namiot „kinowy”, w którym będą wyświetlane wasze ulubione filmy.

 

Jak zaplanować bezpieczną domową imprezę?

Podczas planowania domówki nie zapomnij o zapewnieniu wszystkim gościom bezpieczeństwa i komfortu. Upewnij się, że masz odpowiednią liczbę miejsc do siedzenia, naczyń, sztućców i innych potrzebnych akcesoriów. Zadbaj o to, aby w trakcie imprezy nie zabrakło podstawowych artykułów higienicznych, takich jak mydło, ręczniki papierowe czy płyny do dezynfekcji. Jeśli masz sąsiadów za ścianą, warto ich uprzedzić o terminie przyjęcia i poprosić o wyrozumiałość, jeśli w tym dniu będzie nieco głośniej.

 

Udana domówka – o tym nie zapominaj - infografika

 

W naszym ebooku znajdziesz znacznie więcej porad i inspiracji, które ułatwią ci organizację wspaniałego domowego przyjęcia. Nie trać czasu na stresujące decyzje – zacznij od solidnego fundamentu i bazy wiedzy oraz pomysłów, dzięki którym twoja domówka będzie naprawdę niezapomniana.

POBIERZ E-BOOK