Jak uruchomić, użytkować i czyścić saturator do wody gazowanej SodaStream? Prosta instrukcja

Kobieca ręka uruchamia ekspres SodaStream

 

SodaStream zmienia myślenie o eko rewolucji, inspirując do zmian i wskazując, że codzienne dbanie o przyszłość naszej planety nie musi być trudne czy wymagające. Możesz robić to po prostu, pijąc wodę i napoje gazowane! Wystarczy, że przygotujesz je samodzielnie w domu, unikając kupowania i wyrzucania setek jednorazowych plastikowych butelek, które zaśmiecają ekosystem. W saturatorze SodaStream korzystasz z funkcjonalnej butelki wielokrotnego użytku. Dowiedz się, jak używać i czyścić ekspres do gazowania wody, aby cieszyć się ze świeżych napojów gazowanych, kiedy tylko masz na nie ochotę.

Czym jest saturator do gazowania wody SodaStream?

 

Co roku do mórz i oceanów trafia 8 milionów ton plastikowych odpadów, z czego ponad 230 tysięcy stanowią nurdle – składniki mikroplastiku w postaci małych kuleczek – które są szkodliwe dla organizmów wodnych[1]. Skala problemu jest ogromna i wymaga do nas realnych zmian na co dzień. Dzięki ekspresowi SodaStream możesz być eko bez wysiłku i dbać o naszą planetę po prostu pijąc wodę!

Więcej informacji o mikroplastiku znajdziesz TUTAJ.

Każdy ekspres do gazowania wody SodaStream pozwala wyeliminować średnio nawet 1769 jednorazowych butelek plastikowych w 4 lata – dzięki używaniu funkcjonalnej butelki wielokrotnego użytku. Ze szklanej butelki SodaStream możesz korzystać przez całe życie, a z tritanowej przez 4 lata, co powala uniknąć generowania ogromnej ilości odpadów.

Saturator SodaStream to proste i intuicyjne w obsłudze urządzenie, które zamienia zwykłą wodę w gazowaną w kilka chwil. Dzięki prostej konstrukcji i bezpiecznym w domowym użytkowaniu nabojom CO2, umożliwia szybkie nagazowanie wody w dokładnie takim stopniu, jak lubisz – o lekkim, średnim lub mocnym poziomie nabąbelkowania. Możesz też wykreować w nim ulubione napoje, dodając do świeżo nagazowanej wody syropy SodaStream, dostępne w wielu smakach:

 • z portfolio PepsiCO: Pepsi, Pepsi Max, Mirindę czy 7 UP,
 • energetyki,
 • owocowe: różowy grejpfrut, pomarańcza mango czy cytryna-limonka,
 • przywołujące wspomnienia z dzieciństwa – jak domowa lemoniada.

Z saturatorem SodaStream masz je zawsze na wyciągnięcie ręki – wygodnie, ekonomicznie i ekologicznie. Bez wychodzenia z domu, kupowania i dźwigania ciężkich zgrzewek z wodą gazowaną czy napojami w jednorazowym plastiku, który obciąża środowisko.

Obsługa ekspresu SodaStream krok po kroku

Samodzielne przygotowanie napoju pełnego świeżych bąbelków w saturatorze SodaStream jest niezwykle proste i zajmuje tylko kilka chwil. Dzięki temu wodę gazowaną lub ulubiony napój masz zawsze pod ręką i możesz łatwo zadbać o regularne nawadnianie organizmu. Wygodnie zabierzesz go też do pracy, szkoły, na trening, spacer czy wycieczkę – w praktycznych, funkcjonalnych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne butelkach SodaStream wykonanych z wytrzymałego Tritanu.

Poznaj butelki SodaStream

Sam proces nasycania wody CO2 w ekspresie SodaStream przebiega jedynie w 4 prostych krokach:

 • Napełnij butelkę gazującą SodaStream zimną wodą do wyznaczonej linii.
 • W zależności od posiadanego modelu saturatora wkręć ją lub wepnij w wyznaczonym miejscu. Między dnem butelki a podstawą urządzenia musi pozostać widoczna niewielka przestrzeń.
 • Naciśnij przycisk nasycania. Od liczby naciśnięć zleży stopień nagazowania wody:
 1. 1-3 przyciśnięcia – woda lekko gazowana;
 2. 3-4 głośne przyciśnięcia, trwające ok. 2 sekund – woda standardowo nagazowana;
 3. 5 przyciśnięć – mocny gaz.

Urządzenie zostało wyposażone w zabezpieczenie przed zbytnim wydobywaniem się gazu, dlatego, gdy skończysz nasycanie, usłyszysz charakterystyczny,  głośny dźwięk.

 • Po osiągnięciu pożądanego poziomu nagazowania, delikatnie odkręć lub odepnij butelkę i wyjmij ją z ekspresu.

To wszystko, aby móc cieszyć się świeżymi bąbelkami!

Dowiedz się, jak działa nabój do syfonu SodaStream i gdzie można go wymienić  

 Pamiętaj, aby nigdy nie gazować w ekspresie SodaStream wody z dodatkami ani żadnych innych płynów, np. soków, mleka czy alkoholu. Może to doprowadzić do uszkodzenia urządzenia. Ulubione owoce, zioła, soki lub syropy SodaStream dodawaj do swojej wody dopiero po nagazowaniu jej w saturatorze - infografika

Dodaj swojej wodzie gazowanej smaku i charakteru!

Samodzielnie przygotowaną w ekspresie SodaStream wodę gazowaną możesz uzupełnić ulubionymi dodatkami, które dodadzą jej smaku, witamin i wartości odżywczych, np.:

 • owocami – m.in. malinami, truskawkami, jagodami, plastrami jabłka, gruszki czy ananasa,
 • cytrusami, takimi jak limonki, cytryny, pomelo, pomarańcze albo grejpfruty lub wyciśniętym z nich sokiem,
 • świeżymi ziołami – np. miętą, melisą lub szałwią,
 • przyprawami – np. korzennymi, takimi jak laska cynamonu czy gwiazdki anyżu albo świeżo zmielonym czerwonym pieprzem lub chili. Ostre przyprawy, w połączeniu z owocowymi sokami lub musami dodanymi do wody, nadadzą jej charakteru i wyrazistości.

W ten sposób szybko i sprawnie wykreujesz w domu kolorowe i pełne smaku kompozycje dla całej rodziny lub zaskoczysz gości na przyjęciu nietuzinkowymi propozycjami, oszczędzając jednocześnie na kupowaniu gotowych napojów gazowanych.

Jakiej wody używać do gazowania w saturatorze SodaStream?

 

W trosce o kondycję i przyszłość naszej planety, zachęcamy do rezygnacji z kupowania butelkowanej wody i wykorzystywania tej bezpośrednio z kranu. Jest to całkowicie bezpieczne! Na przestrzeni lat jakość wody kranowej uległa diametralnej poprawie, dzięki gruntownej modernizacji systemów uzdatniających w największych aglomeracjach np. w Warszawie[2], Gdańsku[3], Krakowie[4] czy we Wrocławiu[5].

Skład wody z kranu nie różni się od tej w butelkach, a często wypada nawet korzystniej pod względem stężenia minerałów, dorównując wodzie źródlanej lub mineralnej. Kranówka zawiera cenne dla organizmu składniki, takie jak: magnez, wapń, potas, fluorki, wodorowęglany oraz siarczany[6]. Dlatego pij ją – na zdrowie!

 Jakiej wody używać do gazowania wody w ekspresie SodaStream, aby cieszyć się orzeźwieniem płynącym ze świeżych bąbelków? Możesz korzystać zarówno z wody kranowej, jak i filtrowanej. Zadbaj, aby była schłodzona, co zapewni jeszcze lepsze efekty nasycania CO2. Wielorazową butelkę SodaStream możesz trzymać w lodówce przed przygotowaniem gazowanej wody w saturatorze - infografika

 

Jak czyścić ekspres do gazowania wody SodaStream?

Nie tylko obsługa, ale też konserwacja saturatora SodaStream jest dziecinnie prosta i nie wymaga dużego wysiłku. Możesz użyć łagodnego płynu do mycia naczyń i miękkiej, wilgotnej szmatki, aby delikatnie wyczyścić obudowę urządzenia i dyszę. Pamiętaj, aby nie stosować żadnych ścierających środków czyszczących, chemii ani ostrych narzędzi, które mogą uszkodzić powierzchnię ekspresu.

Butelki SodaStream, mające oznaczenie „Dishwasher safe”, możesz bez obaw czyścić w zmywarce, ustawiając je na górnej półce. Są odporne na działanie temperatury do 60°C. Starsze modele myj ręcznie w ciepłej wodzie np. z dodatkiem płynu do mycia naczyń, używając delikatnej gąbki lub specjalnej szczotki do mycia butelek.

Właściwie eksploatowany i konserwowany saturator SodaStream będzie niezaWODNIE służył ci przez lata. Dzięki najwyższej jakości wykonania unikalnych butelek masz pewność, że samodzielnie przygotowana woda gazowana zachowa świeżość, np. w pracy czy podczas podróży. Nasyconą w syfonie wodę lub napój można przechowywać przez 2-3 dni.

Zmiana codziennych nawyków z ekspresem SodaStream jest prosta, wygodna i wartościowa. Będzie prawdziwym oddechem nie tylko dla planety, ale też Twojego portfela. Sprawdź, dlaczego saturator do gazowania wody to absolutny must have w Twojej kuchni.

 

[1] https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1383375%2Ctony-plastiku-zalewaja-oceany-powstal-nowy-ekosystem-plastisfera.html

[2] https://www.mpwik.com.pl/view/jakosc-naszej-wody

[3] https://www.gdansk.pl/wiadomosci/WHO-uspokaja-woda-z-kranu-jest-bezpieczna-do-picia,a,166558

[4] https://wodociagi.krakow.pl/jakosc-wody/prawda-i-mity.html

[5] https://pijkranowke.pl/?gclid=Cj0KCQjwxIOXBhCrARIsAL1QFCbUco-p0TMMxLu9N-UdUWO8jNIdFKalizdGm9keWWrfoyogTY7d6uIaAnmrEALw_wcB#start

[6] https://dietetycy.org.pl/woda-dlaczego-taka-wazna/