Nabój do syfonu – szybka i łatwa wymiana pustego cylindra SodaStream

Wymiana naboju Soda Stream

Czy wiesz, że nabój do syfonu SodaStream zastępuje aż 60 litrowych butelek wody? Zapomnij o wyczekiwaniu w sklepowych kolejkach, dźwiganiu zgrzewek i zaśmiecaniu przestrzeni zbędnymi odpadami. Mając urządzenie do gazowania wody, możesz cieszyć się jej smakiem, kiedy tylko zechcesz. Pusty cylinder szybko i bez wysiłku wymienisz na pełny w jednym z naszych punktów, aby woda gazowana w domu była zawsze dostępna. Sprawdź, jakie to wygodne!  

Co to jest nabój do syfonu i jak działa?

Nabój do syfonu SodaStream to pierwszy na rynku wielorazowy cylinder wykonany z lekkiego aluminium, zakończony mosiężnym zaworem. Ma formę wąskiej butli ze sprężonym dwutlenkiem węgla. Gaz ten nie ma zapachu i barwy, jest niepalny i może być bezpiecznie spożywany. Wypełniony nim cylinder tworzy wraz z mechanizmem do saturacji i butelką nowoczesne urządzenie do gazowania wody SodaStream. Korzystając z niego, zyskujesz nie tylko praktyczny gadżet, ale też designerski dodatek, z którym dbasz o planetę i zdrowe nawodnienie organizmu.

Jak to działa? Nabój umieszcza się w tyle ekspresu, a w przedniej komorze butelkę wypełnioną wodą. Naciśnięcie przycisku powoduje uwolnienie CO2, wpuszczenie go do wody... i to wszystko! Gazowanie wody z SodaStream jest łatwe, wygodne i zajmuje zaledwie kilkanaście sekund.

Co musisz wiedzieć o naboju do syfonu - infografika

Na ile wystarcza jeden nabój do syfonu?

Cylinder SodaStream został tak zaprojektowany, aby umożliwić Ci przygotowanie aż 60 l wody gazowanej. To równowartość czterdziestu jednorazowych 1,5-litrowych butelek, które dzięki Tobie nie trafią do lasów, wód i na wysypiska śmieci. Środowisko będzie Ci za to wdzięczne! 

Może się jednak zdarzyć, że nabój do syfonu okaże się mniej wydajny. Jego żywotność zależy bowiem od intensywności gazowania jaką wybierasz i wynosi średnio od 4 do 8 tygodni. Wodę gazowaną przygotowujesz tak, jak lubisz, naciskając przycisk odpowiednią liczbę razy (zwykle od 1 do 5). Jeśli chcesz, by nabój posłużył Ci przez dłuższy czas, postaraj się ograniczać do maksymalnie 3 pełnych, dwusekundowych przyciśnięć.

Moment wymiany cylindra łatwo rozpoznasz po zachowaniu ekspresu SodaStream. Zamiast charakterystycznego syczenia, usłyszysz dźwięk dmuchania. W wodzie nie pojawią się natomiast bąbelki.  

Jak wymienić pusty nabój do gazowania wody?

Jednak bez obaw. To wcale nie oznacza, że musisz pozbywać się pustego cylindra i inwestować w nowe akcesorium. SodaStream ma przecież chronić planetę, a stosy zużytych butli aluminiowych zdecydowanie by się jej nie przysłużyły. Dlatego nabój do syfonu możesz w łatwy sposób wymienić na pełny. Do wyboru masz dwie możliwości: online lub stacjonarnie, dzięki czemu uzupełniasz zapas bąbelków tak, jak Ci wygodnie.

Na terenie całej Polski znajdują się punkty sprzedaży detalicznej SodaStream np: Carrefour, Media Markt. Udaj się do najbliższego, zostaw w nim zużyty cylinder i odbierz pełny nabój do syfonu jedynie za cenę napełnienia gazem.

Nie masz ochoty wychodzić z domu? Żaden problem! Wystarczy, że zamówisz pełny cylinder na swój adres. Do ceny gazu zostanie doliczona opłata licencyjna w wysokości 70 zł, którą zwrócimy Ci, jak tylko dotrze do nas Twój pusty nabój do syfonu. Jak to działa? Składasz zamówienie na cylinder, czekasz na kuriera, a w momencie odbioru przesyłki pakujesz do tego samego pudełka zużytą butlę. Tylko trzy kroki, aby bez przerwy cieszyć się wodą gazowaną w domu.

A jeśli przeoczysz moment zamówienia cylindra? Przyda Ci się zapasowy nabój, żeby w czasie oczekiwania na nowy Twoje urządzenie do wody gazowanej SodaStream wciąż mogło działać.

 Wymiana naboju do syfonu w kilku krokach - infografika

Czy można nabić nabój do syfonu na własną rękę?

Gazowanie wody w domu stało się dzisiaj na tyle popularne, że nie brakuje ofert ponownego nabijania cylindrów lub wymiany ich na nieoryginalne zastępniki. Z takich usług korzystasz jednak na własną odpowiedzialność, ryzykując uszkodzeniem ekspresu do gazowania wody, utratą gwarancji i spożyciem CO2 z niesprawdzonych źródeł. Miej również na uwadze, że nieprofesjonalnie napełnione cylindry są zdecydowanie mniej wydajne – gaz szybciej się tu ulatnia, więc wystarczają na wiele krócej niż oryginały (ich efektywność może być mniejsza nawet o 2/3, co oznacza, że zamiast do 60 l wody gazowanej otrzymasz zaledwie 20 l).

Tylko wymieniając nabój do syfonu u firmowych partnerów, masz gwarancję jakości i bezpieczeństwa. Nie wierzysz? Przez 20 ostatnich lat SodaStream wyprodukowała 70 mln aluminiowych cylindrów, które są w stałym obiegu na całym świecie i jeszcze nigdy nie uległy awarii. Każdy, który opuszcza zakład produkcyjny spełnia restrykcyjne wymogi bezpieczeństwa.

Bez względu na to, czy oddasz pusty cylinder kurierowi czy pracownikowi punktu sprzedaży – trafi on do nowoczesnej fabryki SodaStream. Tam każdy nabój do syfonu przechodzi potrójną kontrolę jakości. Jest najpierw oczyszczany, następnie napełniany wysokiej jakości CO2 i uszczelniany. Zakończony specjalnym zaworem bezpieczeństwa pasuje idealnie do Twojego ekspresu do gazowania wody SodaStream, dzięki czemu nie tracisz cennych bąbelków i korzystasz w 100% z możliwości saturatora. Jeśli używasz modeli Duo i Terra, stosuj cylinder Quick Connect z różową owijką. Do ekspresów z wkręcanym nabojem typu Twist pasuje natomiast nabój z niebieską owijką.

Jak wyjąć i włożyć nabój do syfonu? Instrukcja krok po kroku

Twój cylinder jest pusty? Łatwo i wygodnie wymienisz go na pełny. Jeśli używasz modeli Terra lub Duo z innowacyjną technologią Quick Connect:

 • postaw urządzenie do wody gazowanej na płaskiej powierzchni;
 • zdejmij tylną obudowę;
 • unieś dźwignię gniazda Quick Connect;
 • wyjmij pusty nabój do syfonu;
 • włóż pełny cylinder w miejscu do montażu;
 • opuść dźwignię;
 • załóż obudowę – usłyszysz kliknięcie;
 • i bąbelkuj do woli!

 

A może używasz ekspresów SodaStream z wkręcanym zaworem typu Twist? W tym przypadku, aby wyjąć i zamontować nabój do syfonu:

 • umieść urządzenie do gazowania wody na płaskiej powierzchni;
 • zdejmij tylną pokrywę;
 • wykręć pustą butlę i wyjmij ją z ekspresu przez otwór na dole urządzenia
 • przez ten sam otwór przełóż nowy cylinder;
 • wsuń go w mocowanie;
 • przykręć nabój do syfonu;
 • i gotowe – woda gazowana w domu znów jest dostępna jednym przyciskiem.

Gazowanie wody – dlaczego warto?

Wygoda, zdrowie, ekologia, oszczędność czasu i pieniędzy – gazowanie wody w domu ma niezliczone zalety. Woda z bąbelkami szybciej się wchłania, bardziej orzeźwia, dobrze nawadnia, oczyszcza z toksyn i świetnie gasi pragnienie. Jest niezastąpiona po treningu, w upalne dni, a także w przypadku niestrawności i zaparć. Ułatwia też wchłanianie magnezu i wapnia, których duże ilości znajdują się w wodzie.

Mając urządzenie do gazowania wody SodaStream, możesz na stałe wykreślić z listy zakupów plastikowe butelki z wodą. Dzięki niemu woda gazowana w domu nigdy się nie kończy, a Ty regularnie nawadniasz organizm. Nie obciążasz już kręgosłupa dźwiganiem ciężkich zgrzewek. Nie zajmujesz przestrzeni dziesiątkami nieestetycznych butelek. Rzadziej wyrzucasz śmieci, bo od teraz w Twoim domu pojawia się mniej odpadów.

SodaStream ma ambicję zaoszczędzić 78 mld butelek do 2025 r. Możesz mieć w tym swój udział. Korzystaj z butelek ze szkła lub Tritanu SodaStream nie tylko w domu, ale w pracy, na spacerze, treningu, pikniku i w każdym miejscu, w którym masz ochotę na świeży łyk bąbelkowej wody. Jedna, przyjazna środowisku butelka wielokrotnego użytku zastępuje ponad 1000 swoich jednorazowych odpowiedniczek, które w większości trafiają do środowiska i zatruwają je przez setki lat.

Nabój do syfonu z gazem nie tylko dostarcza „paliwo” dla urządzenia do wody gazowanej. To motor napędowy zielonej zmiany, do której dołączasz i Ty, korzystając z ekspresu SodaStream. Jeden zakup na lata, maksymalnie ułatwiony montaż cylindra, prosta i szybka wymiana naboju – gazowanie wody nie może być przyjemniejsze. Przekonaj się i zmieniaj świat razem z SodaStream! Woda gazowana w domu , teraz dostepna zawsze gdy tego chcesz!