Nabój do syfonu – szybka i łatwa wymiana pustego cylindra SodaStream

Wymiana naboju Soda Stream

Czy wiesz, że nabój do syfonu SodaStream zastępuje aż 60 litrowych butelek wody? Zapomnij o wyczekiwaniu w sklepowych kolejkach, dźwiganiu zgrzewek i zaśmiecaniu przestrzeni zbędnymi odpadami. Mając urządzenie do gazowania wody, możesz cieszyć się jej smakiem, kiedy tylko zechcesz. Pusty cylinder szybko i bez wysiłku wymienisz na pełny w jednym z naszych punktów, aby woda gazowana w domu była zawsze dostępna. Sprawdź, jakie to wygodne!  

Co to jest nabój do syfonu i jak działa?

Nabój do syfonu SodaStream to pierwszy na rynku wielorazowy cylinder wykonany z lekkiego aluminium, zakończony mosiężnym zaworem. Ma formę wąskiej butli ze sprężonym dwutlenkiem węgla. Gaz ten nie ma zapachu i barwy, jest niepalny i może być bezpiecznie spożywany. 

Na ile wystarcza jeden nabój do syfonu?

Cylinder SodaStream został tak zaprojektowany, aby umożliwić Ci przygotowanie aż 60 l wody gazowanej. To równowartość czterdziestu jednorazowych 1,5-litrowych butelek, które dzięki Tobie nie trafią do lasów, wód i na wysypiska śmieci. Środowisko będzie Ci za to wdzięczne! 

Może się jednak zdarzyć, że nabój do syfonu okaże się mniej wydajny. Jego żywotność zależy bowiem od intensywności gazowania jaką wybierasz i wynosi średnio od 4 do 8 tygodni. Wodę gazowaną przygotowujesz tak, jak lubisz, naciskając przycisk odpowiednią liczbę razy (zwykle od 1 do 5). Jeśli chcesz, by nabój posłużył Ci przez dłuższy czas, postaraj się ograniczać do maksymalnie 3 pełnych, dwusekundowych przyciśnięć.

Moment wymiany cylindra CO2 łatwo rozpoznasz po zachowaniu ekspresu SodaStream. Zamiast charakterystycznego syczenia, usłyszysz dźwięk dmuchania. W wodzie nie pojawią się natomiast bąbelki.  

Wymiana cylindra CO2 – jak to zrobić?

Jednak bez obaw. To wcale nie oznacza, że musisz pozbywać się pustego cylindra i inwestować w nowe akcesorium. SodaStream ma przecież chronić planetę, a stosy zużytych butli aluminiowych zdecydowanie by się jej nie przysłużyły. Dlatego nabój do syfonu możesz w łatwy sposób wymienić na pełny. Do wyboru masz dwie możliwości: online lub stacjonarnie, dzięki czemu uzupełniasz zapas bąbelków tak, jak Ci wygodnie.

Na terenie całej Polski znajdują się punkty sprzedaży detalicznej SodaStream np. Carrefour, Media Markt. Możesz tam wymienić pusty cylinder CO2 do syfonu na pełny jedynie za cenę napełnienia gazem.

Nie masz ochoty wychodzić z domu? Żaden problem! Wymiana cylindra CO2 jest możliwa także online. Wystarczy, że zamówisz pełny nabój na swój adres. Do ceny gazu zostanie doliczona opłata licencyjna w wysokości 70 zł, którą zwrócimy Ci, jak tylko dotrze do nas Twój pusty nabój do syfonu. Jak to działa? Składasz zamówienie na cylinder, czekasz na kuriera, a w momencie odbioru przesyłki pakujesz do tego samego pudełka zużytą butlę. Tylko trzy kroki, aby bez przerwy cieszyć się wodą gazowaną w domu.

A jeśli przeoczysz moment zamówienia cylindra? Przyda Ci się zapasowy nabój, żeby w czasie oczekiwania na nowy Twoje urządzenie do wody gazowanej SodaStream wciąż mogło działać.

 Wymiana naboju do syfonu w kilku krokach - infografika

Czy można nabić nabój do syfonu na własną rękę?

Gazowanie wody w domu stało się dzisiaj na tyle popularne, że nie brakuje ofert ponownego nabijania cylindrów lub wymiany ich na nieoryginalne zamienniki. Z takich usług korzystasz jednak na własną odpowiedzialność, ryzykując uszkodzeniem ekspresu do gazowania wody, utratą gwarancji i spożyciem CO2 z niesprawdzonych źródeł. Miej również na uwadze, że nieprofesjonalnie napełnione cylindry są zdecydowanie mniej wydajne – gaz szybciej się tu ulatnia, więc wystarczają na wiele krócej niż oryginały (ich efektywność może być mniejsza nawet o 2/3, co oznacza, że zamiast do 60 l wody gazowanej otrzymasz zaledwie 20 l).

Tylko wymiana cylindra CO2 syfonu u firmowych partnerów, daje gwarancję jakości i bezpieczeństwa. Nie wierzysz? Przez 20 ostatnich lat SodaStream wyprodukowała 70 mln aluminiowych cylindrów, które są w stałym obiegu na całym świecie i jeszcze nigdy nie uległy awarii. Każdy, który opuszcza zakład produkcyjny spełnia restrykcyjne wymogi bezpieczeństwa.

Bez względu na to, czy oddasz pusty cylinder kurierowi czy pracownikowi punktu sprzedaży – trafi on do nowoczesnej fabryki SodaStream. Tam każdy nabój do syfonu przechodzi potrójną kontrolę jakości. Jest najpierw oczyszczany, następnie napełniany wysokiej jakości CO2 i uszczelniany. Zakończony specjalnym zaworem bezpieczeństwa pasuje idealnie do Twojego ekspresu do gazowania wody SodaStream, dzięki czemu nie tracisz cennych bąbelków i korzystasz w 100% z możliwości saturatora. Jeśli używasz modeli Duo i Terra lub Art stosuj cylinder Quick Connect z różową owijką. Do ekspresów z wkręcanym nabojem typu Twist pasuje natomiast nabój niebieski.

Jak wyjąć i włożyć nabój do syfonu? Instrukcja krok po kroku

Wymiana cylindra CO2 jest łatwa i szybka. Jeśli używasz modeli Terra, Duo lub Art z innowacyjną technologią Quick Connect:

 • postaw urządzenie do wody gazowanej na płaskiej powierzchni;
 • zdejmij tylną obudowę;
 • unieś dźwignię gniazda Quick Connect;
 • wyjmij pusty nabój do syfonu;
 • włóż pełny cylinder w miejscu do montażu;
 • opuść dźwignię;
 • załóż obudowę – usłyszysz kliknięcie;
 • i bąbelkuj do woli!

A może używasz ekspresów SodaStream z wkręcanym zaworem typu Twist? W tym przypadku, aby wymienić cylinder CO2:

 • umieść urządzenie do gazowania wody na płaskiej powierzchni;
 • zdejmij tylną pokrywę;
 • wykręć pustą butlę i wyjmij ją z ekspresu przez otwór na dole urządzenia
 • przez ten sam otwór przełóż nowy cylinder;
 • wsuń go w mocowanie;
 • przykręć nabój do syfonu;
 • i gotowe – woda gazowana w domu znów jest dostępna jednym przyciskiem.

Gazowanie wody – dlaczego warto?

Wygoda, zdrowie, ekologia, oszczędność czasu i pieniędzy – gazowanie wody w domu ma niezliczone zalety. Woda z bąbelkami szybciej się wchłania, bardziej orzeźwia, dobrze nawadnia, oczyszcza z toksyn i świetnie gasi pragnienie. Jest niezastąpiona po treningu, w upalne dni, a także w przypadku niestrawności i zaparć. Ułatwia też wchłanianie magnezu i wapnia, których duże ilości znajdują się w wodzie.

Mając urządzenie do gazowania wody SodaStream, możesz na stałe wykreślić z listy zakupów plastikowe butelki z wodą. Dzięki niemu woda gazowana w domu nigdy się nie kończy, a Ty regularnie nawadniasz organizm. Nie obciążasz już kręgosłupa dźwiganiem ciężkich zgrzewek. Nie zajmujesz przestrzeni dziesiątkami nieestetycznych butelek. Rzadziej wyrzucasz śmieci, bo od teraz w Twoim domu pojawia się mniej odpadów.

SodaStream ma ambicję zaoszczędzić 78 mld butelek do 2025 r. Możesz mieć w tym swój udział. Korzystaj z butelek ze szkła lub Tritanu SodaStream nie tylko w domu, ale w pracy, na spacerze, treningu, pikniku i w każdym miejscu, w którym masz ochotę na świeży łyk bąbelkowej wody. Jedna, przyjazna środowisku butelka wielokrotnego użytku zastępuje ponad 1000 swoich jednorazowych odpowiedniczek, które w większości trafiają do środowiska i zatruwają je przez setki lat.

Nabój do syfonu z gazem nie tylko dostarcza „paliwo” dla urządzenia do wody gazowanej. To motor napędowy zielonej zmiany, do której dołączasz i Ty, korzystając z ekspresu SodaStream. Jeden zakup na lata, maksymalnie ułatwiony montaż naboju, prosta i szybka wymiana cylindra CO2 – gazowanie wody nie może być przyjemniejsze. Przekonaj się i zmieniaj świat razem z SodaStream! Woda gazowana w domu , teraz dostepna zawsze gdy tego chcesz!