Mocktail grapefruitowo-imbirowy z tymiankiem

Zrób sobie przyjemność i przygotuj gazowany drink bezalkoholowy z grapefruitem, imbirem i tymiankiem. Doskonale gasi pragnienie, przywodzi na myśl tropikalną wyspę i świetnie rozgrzewa. Korzenna nuta cynamonu dodaje mu oryginalności, a bąbelki wprowadzają w dobry nastrój.

Podstawą mocktailu jest oczywiście woda gazowana. Przygotujesz ją za pomocą saturatora SodaStream, który pozwala na dobranie poziomu nabąbelkowania napoju do twoich preferencji. Korzystając z saturatora, wspierasz też środowisko naturalne, gdyż ograniczasz zakup plastikowych butelek jednorazowych. Przyjemne łączy się z pożytecznym!

Jak zrobić mocktail grapefruitowo-imbirowy?


Przygotuj szklankę o pojemności minimum 250 ml oraz pozostałe elementy przepisu.

Składniki:

 • 30 ml syropu z imbiru
 • Sok z 1/2 limonki
 • Kostki lodu
 • 200 ml wody gazowanej SodaStream
 • Koncentrat grapefruitowy do SodaStream
 • Gałązka rozmarynu
 • Plaster grapefruita
 • Cukier wymieszany z cynamonem do dekoracji


Przygotowanie:

 1. Napełnij butelkę SodaStream wodą aż do kreski i nabąbelkuj ją wedle własnych preferencji.
 2. Wlej do butelki 1/2 nakrętki syropu grapefruitowego SodaStream.
 3. Do szklanki wrzuć lód, dodaj syrop imbirowy oraz sok z wyciśniętej limonki i zalej grapefruitową wodą.
 4. Dodaj gałązkę rozmarynu i plasterek grapefruita. Przed ukrojeniem wyparz skórkę cytrusa.


Dekoracja:
Zanim przelejesz napój do szklanki, udekoruj jej rant cukrem i cynamonem. Wymieszaj je ze sobą na talerzyku. Następnie natrzyj brzegi naczynia limonką i zanurz je w posypce. Pyszny ozdobny rant gotowy!


Podanie:
Podawaj w przezroczystych szklankach.

 

 

@foodbygracja Orzeźwiający drink grapefruitowo-imbirowy bez alkoholu 🍹 Przepis (szklanka 250ml) 30ml syropu z imbiru  sok z 1/2 limonki  kostki lodu  200ml wody gazowanej Sodastream z dodatkiem syropu grapefruitowego  gałązka rozmarynu  kawałek grapefruita cukier wymieszany z cynamonem do dekoracji  Cukier z cynamonem nasyp na talerzyk. Brzegi szklanki natrzyj limonką, a następnie zanurz w cukrze cynamonowym, tak aby powstał ozdobny rant. Napełnij butelkę Sodastream do kreski, przygotuj wodę gazowaną, a następnie wlej do butelki 1/2 nakrętki syropu grapefruitowego Sodastream. Do szklanki wrzuć lód, dodaj syrop imbirowy oraz sok z limonki i zalej grapefruitową wodą. Udekoruj gałązką rozmarynu i grapefruitem. @sodastreampolska #współpracareklamowa #sodastream #drinkbezalkoholowy ♬ Acoustic Guitar Stroll - Dow Brain