Woda gazowana w domu - co musisz wiedzieć o nabojach z gazem CO2

Napełnienie naboju z gazem sodastream

Naboje z gazem są sercem ekspresu SodaStream. Są też jego siłą napędową i zatrzymują bąbelki w zamknięciu, dopóki nie postanowisz ich wykorzystać do gazowania wody.

Dowiedz się więcej na temat twojego cylindra CO2 i naucz się gazować wodę jak profesjonalista.Skąd pochodzą bąbelki?

 


Skąd pochodzą bąbelki?

 

Twój nabój CO2 SodaStream

Od momentu wprowadzenia nowego, aluminiowego cylindra CO2 na rynek 20 lat temu, firma SodaStream wyprodukowała ich ponad 70 milionów dla konsumentów na całym świecie.

Jesteśmy dumni, że w wyniku naszych starannie przygotowanych procesów produkcyjnych, w których stale testujemy cylindry CO2 i ich konserwację, ani jeden nabój CO2 SodaStream nigdy nie uległ awarii, zdobywając uznanie wiodących światowych organów regulacyjnych w zakresie bezpieczeństwa.

Woda gazowana w domu


Bezpieczeństwo


Nasz kosmiczny rekord bezpieczeństwa wynika z faktu, iż SodaStream jest jedynym producentem aluminiowych cylindrów CO2 na świecie, co daje nam 100% kontroli nad każdym cylindrem przez cały czas eksploatacji.

Wierzymy, że każdy nabój CO2 należy traktować tak, jakbyśmy sami zabierali go do domu i umieszczali w naszym własnym ekspresie do wody gazowanej. Dlatego nigdy nie korzystaj z usług innych firm do produkcji, testowania, napełniania lub konserwacji cylindrów CO(napełnianie nabojów Soda Stream przez nieutoryzowane podmioty może prowadzić do ich rozszczelnienia i nieść ryzyko dla Twojego zdrowia i bezpieczeństwa).


Po każdym napełnieniu puste naboje wracają do najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych SodaStream, gdzie każdy z nich jest sprawdzany, testowany, sterylizowany i ponownie napełniany gazem spożywczym CO2.

wymiana cylindrów


Jakość


Każdy cylinder CO2 wykonany jest z najwyższej jakości mosiądzu i aluminium, które zapewniają trwałość i najwyższy stopień bezpieczeństwa. Specjalnie zaprojektowane zawory bezpieczeństwa sprawiają, że cylinder CO2 idealnie pasuje do Twojego ekspresu SodaStream, co pozwala na działanie z maksymalną wydajnością, minimalizując utratę CO2 podczas procesu gazowania wody.

 

Zrównoważony rozwój


Przy pomocy jednego cylindra z gazem CO2 można wytworzyć około 60 litrów wody gazowanej. Jednocześnie zapobiegamy przedostawaniu się do naszego środowiska 60 litrowych, jednorazowych, plastikowych butelek. Mnożąc to przez miliony ekspresów SodaStream na całym świecie, mamy prawdziwą, widoczną zmianę w poprawie warunków środowiska naturalnego tylko poprzez gazowanie wody w domu.


Bąbelkowe wskazówki i triki


Zimna woda lepiej utrzymuje bąbelki. Bąbelki uwielbiają zimną wodę! Aby uzyskać najlepsze rezultaty, przed nagazowaniem schłodź napełnione wodą butelki w lodówce.


Zawsze przechowuj cylinder w chłodnym i suchym miejscu, na przykład takim jak spiżarnia. Nie wystawiaj ani nie przechowuj naboju z gazem w pobliżu źródła ciepła. Każdy cylinder CO2 jest wyposażony w unikalny zawór bezpieczeństwa, który zapewnia uwolnienie gazu w mało prawdopodobnym przypadku wzrostu ciśnienia w cylindrze.


Ponowne nagazowanie wody gazowanej. Jeśli Twoja woda nie jest wystarczająco nagazowana, możesz ponownie nasycić ją gazem tyle razy, ile chcesz! Nie zalecamy jednak ponownego gazowania wody z dodatkiem syropu, ponieważ może on zatkać przewód doprowadzający gaz CO2, obniżyć wydajność maszyny, spowodować uszkodzenie ekspresu i utratę gwarancji.


Uzyskaj idealną ilość bąbelków. Jedną z najfajniejszych rzeczy w Twoim ekspresie SodaStream jest to, że możesz wybrać swój ulubiony poziom nagazowania za każdym razem, gdy przygotowujesz wodę gazowaną.

 

Sprawdź, czy gaz w cylindrze Twojego ekspresu nie wyczerpał się. Naciśnij kilkukrotnie przycisk na swoim ekspresie, aby sprawdzić, czy nie nadszedł czas na zamówienie nowego cylidra CO2