Drink bezalkoholowy „zachód słońca” o smaku pomarańcza-mango z wiśniami

Szukasz pomysłu na pyszny drink bezalkoholowy na domowe przyjęcie? A może chcesz porozpieszczać swoje kubki smakowe po męczącym dniu pracy? Mocktail pomarańcza-mango z wiśniami nie tylko smakuje wybornie, ale również wygląda zachwycająco – jak letni zachód słońca. Z pewnością zachwyci ciebie i twoich gości!

Mocktaile, czyli drinki bezalkoholowe zdobywają coraz większą popularność w Polsce. Obecność kierowców na przyjęciach oraz rosnąca świadomość i odpowiedzialność społeczeństwa sprawiają, że na każdej imprezie warto zaserwować kilka propozycji takich napojów. Chętni mogą wzbogacić je o ulubiony alkohol, a pozostali delektować smakiem i zachwycać wyglądem podanych mocktaili. Dzięki temu nikt nie będzie się czuł wykluczony z towarzystwa.

Świadomość społeczna rośnie także w temacie ekologii i ograniczania odpadów plastikowych, dlatego wodę gazowaną potrzebną do zrobienia „zachodu słońca” przygotuj w saturatorze SodaStream. Nie kupuj wody bąbelkowej w jednorazowych butelkach, które trafią na wysypiska i zanieczyszczą środowisko.


Jak zrobić drink bezalkoholowy „zachód słońca”?


Przygotowanie mocktailu jest bardzo proste i nie wymaga posiadania specjalnych narzędzi barmańskich. Niepotrzebne ci specjalne miarki czy shaker – wystarczy saturator SodaStream, gdyż to woda gazowana jest podstawą całego napoju.Składniki:

  • 4-5 wiśni lub czereśni w syropie
  • 150 ml wody gazowanej z syropem pomarańcza-mango SodaStream
  • 10 łyżeczek syropu z wiśni/czereśni
  • Kilka kostek lodu
  • Świeży tymianek
  • Woda gazowana w saturatorze SodaStream


Przygotowanie:

  1. Wiśnie lub czereśnie wraz z syropem przełóż do szklanki i delikatnie rozgnieć.
  2. Nagazuj wodę w saturatorze SodaStream i dodaj nakrętkę syropu pomarańcza-mango. Wymieszaj.
  3. Do szklanki włóż kostki lodu. Szklankę uzupełnij przygotowanym gazowanym napojem z koncentratem.


Dekorowanie:
Gęsty syrop wiśniowy (lub czereśniowy) i napój pomarańcza-mango powinny utworzyć estetyczne warstwy przypominające zachód słońca, dlatego do dekoracji mocktailu wystarczy jedynie gałązka świeżego tymianku. Doda on także aromatu i świeżości napojowi. 


Podanie:
Podawaj w przezroczystych szklankach.

 

@czarna.wisienka Cherry Mocktail 🍒 z nutą pomarańczy, mango i tymianku (bezalkoholowy) 🍹​ [Reklama Sodastream] @sodastreampolska ​ #sodastreamworld #pushforbetter #sodastreampolska #sodastreamart #babelkowarewolucja ♬ Radio Rota Shot - Official Sound Studio