Kawa mrożona z grapefruitem – wariacja na temat espresso romano

Espresso romano, czyli kawa z cytryną, stało się bardzo popularnym napojem kawowym w Polsce. Jeśli już ci się znudziło, wypróbuj naszą wariację na jego temat – pyszną kawę mrożoną z grapefruitem. Energia i orzeźwienie gwarantowane!

Przepis jest bardzo prosty, szczególnie jeśli masz w domu saturator do wody gazowanej SodaStream. Pozwoli on dodać bąbelków do dowolnej ilości wody i przygotować grapefruitowe espresso, kiedy tylko masz ochotę. Nie musisz kupować wody w plastikowych butelkach i przestaniesz generować dużą ilość plastikowych odpadów.

Jak zrobić mrożone espresso z grapefruitem?

Espresso z grapefruitem przypomina w smaku znane i lubiane tonic espresso oraz espresso romano (z plasterkiem cytryny). Jego przygotowanie jest bardzo proste i szybkie, a zastrzyk energii, który daje, jest długotrwały!

Składniki:

 • Garść kostek lodu
 • 1 małe espresso
 • Plasterek grapefruita
 • Woda gazowana z saturatora SodaStream
 • Koncentrat grapefruitowy SodaStream
 • Suszone płatki bławatka lub innego kwiatu jadalnego dla ozdoby (opcjonalne).


Przygotowanie:

 1. Nalej wody do butelki do SodaStream i wstaw ją do lodówki.
 2. Zaparz małe espresso z pomocą ekspresu do kawy i odstaw do wystudzenia.
 3. Wyparz skórkę grapefruita i odetnij plasterek. Wrzuć go wraz z kostkami lodu do szklanki.
 4. Nabąbelkuj zimną wodę za pomocą saturatora. Do wody gazowanej dodaj nakrętkę koncentratu grapefruitowego i wymieszaj.
 5. Wlej kawę do szklanki z lodem i plasterkiem cytrusa. Zalej całość napojem z syropem grapefruitowym.


  Dekoracja:
  Napój możesz udekorować suszonymi płatkami bławatka, których błękitny kolor będzie ładnie kontrastował z pomarańczową barwą napoju. Możesz też stworzyć dekoracje ze skórki grapefruitowej lub posypać wierzch kawy tartą skórką z tego cytrusa.

   

   

  @arbuzazuza_ Grejpfrut-espresso to moje odkrycie tego lata☀️✨ Podobnie jak urządzenie od @sodastreampolska ​Grejpfrutowa woda gazowana jest niesamowicie orzeźwiająca i idealnie komponuje się z kawą. 🙌🏼 ​ Proporcje: ​ Plasterek grejpfruta​ 15ml espresso ​ 200ml wody mocno gazowanej Sodastream​ 45ml syropu grejpfut sodastream ​ 8 kostek lodu ​ #sodastream #wodagazowana #współpracareklamowa #pushforbetter #sodastreamworld #sodastreampolska #sodastreamart #babelkowarewolucja ♬ dźwięk oryginalny - arbuzazuza