Rozgrzewający drink bezalkoholowy z karmelizowanym jabłkiem, idealny na jesień i zimę

Chcesz umilić sobie długie, ciemne, chłodne jesienne i zimowe wieczory? Mamy dla ciebie przepis, który rozgrzeje cię, doda energii i sprawi, że poczujesz się jeszcze bardziej przytulnie pod miękkim kocem. Wszystkie potrzebne składniki prawdopodobnie masz teraz w swoim domu. Nie ma więc na co czekać!

Z saturatorem SodaStream przygotujesz wodę gazowaną potrzebną do zrobienia rozgrzewającego mocktailu. Nie musisz biec do sklepu po ciężkie, nieporęczne i nieekologiczne butelki z wodą gazowaną. Saturator pomoże nabąbelkować dowolną ilość wody w stopniu, który najbardziej lubisz. Jesteś miłośnikiem lekkiego, średniego czy mocnego gazu?

Jak zrobić rozgrzewający drink bezalkoholowy na chłodne wieczory?Napój, który umili ci chłodne miesiące, przygotujesz z prostych składników, które prawdopodobnie masz w swojej lodówce jesienią i zimą.

Składniki:

 • 1 duże jabłko
 • Łyżeczka masła
 • 2 łyżki cukru
 • 2 laski cynamonu
 • 1 cytryna
 • 1 pomarańcza
 • 2 łyżki miodu wielokwiatowego
 • 300 ml wody gazowanej SodaStream

Przygotowanie:
 1. Na patelni rozpuszczamy masło. Dodaj do niego cukier oraz jabłko pokrojone na 8 części. Owoc karmelizuj przez około 5 minut.
 2. Do dzbanka wyciśnij sok z cytryny oraz pomarańczy.
 3. Dodaj skarmelizowane przestudzone jabłko, 2 laski cynamonu, miód.
 4. Nabąbelkuj wodę w saturatorze SodaStream i przelej ją do dzbanka. Gotowe!


Dekoracja:
Szklanki przyozdób plasterkami cytryny i pomarańczy. Przed pokrojeniem umyj owoce i wyparz skórkę.


Podanie:
Podawaj na zimno.

 

@wszamto Jesień tuż tuż więc dzisiaj prezentuje Wam napój, który umili Wam długie, chłodne, jesienne wieczory :) A do jego przygotowania potrzebujecie: 1 duże jabłko, łyżeczkę masła, 2 łyżki cukru, cynamon, cytryna, pomarańcz, 2 łyżki miodu oraz 300ml wody mocno gazowanej Sodastream. @sodastreampolska #reklama #przepisy #cynamon #jabłka #owoce #jesień #jedzenie #wszamto #sodastream ♬ dźwięk oryginalny - Paula Golec