Ile kosztuje wymiana naboju SodaStream?

Zastanawiasz się, czy bąbelkowanie wody z SodaStream ci się opłaca? Sprawdź, ile kosztuje wymiana naboju SodaStream oraz na ile czasu starcza jeden cylinder z CO2. Podpowiemy też, jak i gdzie najlepiej go wymienić. Możesz to zrobić nawet bez wychodzenia z domu!

 

 Saturator i nabój - zdjęcie.

 

Ile kosztuje wymiana naboju SodaStream?

 

Chcesz bąbelkować wodę w domu, zamiast kupować tę butelkowaną? Zastanawiasz się nad zakupem swojego saturatora SodaStream, ale nie wiesz, czy to się właściwie opłaca? Może myślisz, że wszystko, co bardziej ekologiczne, a do tego nowoczesne i eleganckie musi być droższe? Sprawdź, na ile starcza nabój SodaStream i ile wody gazowanej można z niego uzyskać. Podpowiadamy też, jak i gdzie go wymienić, aby móc cieszyć się bąbelkami bez ograniczeń oraz ile to wszystko tak naprawdę kosztuje.

 

Saturatory SodaStream – na ile starcza nabój?

 

Koszty użytkowania saturatora do wody gazowanej SodaStream będą zależeć właściwie od tego, jak bardzo lubisz bąbelki. Pamiętaj, że do wyboru masz zawsze kilka stopni nagazowania (woda lekko, średnio i mocno gazowana) i od twojej decyzji zależy, jak bardzo zostanie nasycona dwutlenkiem węgla z naboju. Standardowo jeden nabój SodaStream wystarcza na przygotowanie 60 litrów wody gazowanej (wyliczenia dla wody średnio gazowanej).

 

Ile wody gazowanej z jednego naboju da się uzyskać w saturatorze SodaStream?

 

Wyobraź sobie, że w twoim domu nagle pojawia się 40 sztuk dużych, bo 1,5-litrowych butelek wody gazowanej. Zajmują dużo miejsca, prawda? Prawdopodobnie też trudno jest je przechować, a jeśli pomyślisz o ilości zużytego plastiku i w konsekwencji wyprodukowanych śmieci, być może będziesz gotowy lub gotowa do rezygnacji z ulubionych bąbelków. Spokojnie, ta wizualizacja ma ci tylko uświadomić, ile wody gazowanej będziesz mieć w domu, kiedy pojawi się w nim niewielki i zgrabny saturator SodaStream.

Przeczytaj, co to jest recykling i na czym polega>>

To, ile wody gazowanej z jednego naboju da się w nim uzyskać? Każdy został tak zaprojektowany, aby móc przygotować około 60 litrów, czyli tyle, ile mieści się w 40 dużych butelkach plastikowych. Na bazie tak przygotowanej wody możesz też zrobić swoje ulubione napoje gazowane dzięki syropom smakowym, np. Pepsi, Pepsi Max, 7 UP, Mirinda, Lipton Ice Tea, Lipton Green Tea, Cola, Energy. Nie musisz więc kupować ich w jednorazowych butelkach lub puszkach.

Sprawdź, jakie drinki możesz przygotować z wodą gazowaną i syropami>>

Warto jednak wiedzieć, że wydajność jednego naboju saturatora SodaStream zależeć będzie od sposobu użytkowania. Jeśli poczujesz, że gazu ubywa w zbyt szybkim tempie, zawsze możesz zmniejszyć intensywność nasycania wody CO2.

Naboje SodaStream (nazywane też cylindrami) mają również datę ważności. Została ona umieszczona na nasadce. Korzystanie z naboju zgodnie z przeznaczeniem i zasadami umieszczonymi na etykiecie gwarantuje bezpieczeństwo i perfekcyjną moc bąbelków.

 

 

 Ile kosztuje wymiana naboju - tytułowe

 

Ile kosztuje wymiana naboju SodaStream? Jak i gdzie najlepiej go wymienić?

 

Puste naboje saturatorów SodaStream zostają ponownie napełnione, aby jeszcze bardziej zminimalizować powstawanie kolejnych odpadów. Cylindry zaprojektowaliśmy tak, aby były wielorazowe. Kiedy skończy się gaz, możesz po prostu wymienić nabój na nowy, a my zajmiemy się tym, aby cały proces był jak najbardziej ekonomiczny i ekologiczny.

Pamiętaj: korzystaj tylko z zatwierdzonych przez nas punktów wymiany cylindrów. Tylko taki sposób ponownego napełniania ich gazem będzie bezpieczny i pozwoli na uzyskanie stałej efektywności i wydajności. Nieautoryzowany nabój może też uszkodzić ekspres SodaStream. Wymieniając cylinder u nieautoryzowanych dostawców, nigdy nie masz pewności, czy proces odbył się w sposób higieniczny, a gotowy nabój jest w pełni szczelny i bezpieczny. W dalszych częściach artykułu przeczytaj o tym, jak my dbamy o to, aby bąbelkowanie było naprawdę czystą przyjemnością i jak kontrolujemy proces ponownego napełniania.

 

Ile kosztuje wymiana naboju SodaStream?

Niezależnie od sposobu wymiany naboju SodaStream zapłacisz tylko za gaz. Koszt to 49,99 zł (możesz też znaleźć promocje i opcje jeszcze tańszej wymiany u naszych oficjalnych partnerów). Pierwszy nabój otrzymasz w zestawie z saturatorem. Jeśli zdecydujesz się na zakup zapasowego cylindra, by używać ich zmiennie i zawsze mieć dostęp do bąbelków, zapłacisz 119,99 zł.

 

Jak wymienić nabój SodaStream?

Twój nabój SodaStream jest pusty, a ty potrzebujesz codziennej dawki bąbelków? Masz dwie możliwości: możesz skorzystać z wymiany online lub stacjonarnej. W pierwszym wypadku za pomocą strony SodaStream zamawiasz do domu kuriera, który odbierze od ciebie pusty cylinder i za cenę gazu (czyli 49,99 zł) przekaże ci pełny. Możesz też wybrać przesyłkę do wybranego przez ciebie punktu. Jeśli skorzystasz z tej opcji, wyjmij nowy nabój, a do przesłanego ci pudełka spakuj stary i wyślij go do nas. Niebawem pojawi się również możliwość korzystania z paczkomatów InPost.

 

 

 Czy gazowanie wody w domu się opłaca - infografika

 

Gdzie najlepiej wymienić nabój SodaStream?

Drugim sposobem wymiany naboju SodaStream jest udanie się do jednego z naszych punktów stacjonarnych, które znajdują się np. w sklepach sieci Media Expert, Carrefour czy Media Markt. Ich listę i lokalizację sprawdź na naszej stronie. Pamiętaj, że musisz zabrać ze sobą pusty oryginalny cylinder, aby otrzymać nowy za cenę gazu.

 

W jaki sposób naboje SodaStream są ponownie napełniane? Czy jest to higieniczne i bezpieczne?

Jeśli korzystasz z autoryzowanych punktów wymiany cylindrów SodaStream, masz gwarancję bezpieczeństwa oraz tego, że w naboju znajdzie się odpowiednia i zawsze taka sama ilość gazu. Nasze cylindry są wielorazowe, więc po zwróceniu ich do autoryzowanych przez nas punktów trafiają pod szczegółową, potrójną kontrolę, a następnie są w profesjonalny sposób ponownie napełniane. Nie musisz się martwić o to, czy są czyste i sprawne, czy użyty gaz jest spożywczy, a wewnątrz nie ma opiłków aluminium. Przed oddaniem ich do użytku zostają: dokładnie opróżniane, testowane, czyszczonem ponownie napełniane i uszczelniane. Dzięki takiemu procesowi spełniają najbardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa.

Przeczytaj, ile rozkłada się plastik i dowiedz się, czemu nasze butelki i cylindry są wielorazowe>>

 

Czy warto zaopatrzyć się w zapasowy cylinder?

Chcesz bez przerwy cieszyć się smakiem ulubionej wody gazowanej lub napoju przygotowanego przy użyciu syropów? Możesz zdecydować się na zakup dodatkowego zapasowego cylindra w cenie 119,99 zł. Kiedy jeden nabój zostanie opróżniony, po prostu w kilka minut wymienisz go na nowy, a później zajmiesz się wymianą pustego.