Gazowana woda idealnie nawadnia organizm, a uzupełniona o dodatek owoców czy soków tworzy pyszną i naturalną alternatywę dla sklepowych napojów gazowanych. Czy wiesz, jak zrobić w domu wodę gazowaną? Dowiedz się i wypróbuj ją u siebie!
Odpowiednie nawodnienie jest kluczowe dla ludzkiego zdrowia, wpływając na skórę, energię, trawienie, a nawet nastrój. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile wody powinieneś pić każdego dnia, aby zapewnić swojemu organizmowi optymalne warunki do funkcjonowania? Dowiedz się, jakie są rzeczywiste potrzeby Twojego ciała i sprawdź, jakie mogą być konsekwencje niedostatecznej lub nadmiernej ilości wody. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!
Czy zastanawiałeś się, jak dużo odpadów generujesz każdego dnia? Czy wiesz, że możesz zrobić coś, aby zmniejszyć swój ślad ekologiczny, nie rezygnując z codziennego komfortu? Zero waste to coraz popularniejszy trend, który ma na celu minimalizowanie produkcji odpadów, a tym samym ochronę naszej planety. W tym artykule odkryjesz, co to właściwie jest zero waste, jakie korzyści niesie ze sobą taka filozofia życia, a przede wszystkim dowiesz się, jak krok po kroku wprowadzić te zasady do swojego domu. Zacznij żyć świadomie, dla siebie i dla Ziemi! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.
Dużo mówi się o tym, jak ważne jest nawadnianie organizmu. Ale czy wiesz, jak to robić? Czy wodę można zastąpić sokami lub mlekiem? Czy woda gazowana nawadnia lepiej od zwykłej? Jak urozmaicić smak wody? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące nawadniania organizmu.
Przygotuj się na letnie dni – odkryj tajemnicę doskonałej domowej lemoniady, dającej przyjemne odświeżenie podczas upałów. Eksperymentuj z naszymi przepisami na pyszną lemoniadę z wodą gazowaną. Poznaj najsmaczniejsze warianty tego wyjątkowego napoju i daj się uwieść orzeźwiającej przyjemności.
Dlaczego tak wiele osób decyduje się na zakup butelkowanej wody, mając w zasięgu ręki darmowy i ekologiczny sposób nawodnienia? Co stoi na przeszkodzie, żebyśmy częściej sięgali po wodę z kranu? Powodów może być kilka, ale jednym z najczęstszych jest nieufność wobec jakości kranówki. Czy rzeczywiście powinniśmy się obawiać picia wody z kranu, czy może lepiej zrezygnować z kupowania wody butelkowanej? Zajrzyj do artykułu i rozwiej swoje wątpliwości.
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak możesz zadbać o naszą planetę, aby przekazać ją kolejnym pokoleniom w jak najlepszym stanie? Zacznij od prostych rozwiązań – rezygnacji z kupowania napojów w jednorazowych butelkach, oszczędzania papieru czy założenia przydomowego ogródka. W jaki sposób to może pomóc? Zajrzyj do artykułu i dowiedz się więcej. Przekonaj się, że dbanie o środowisko nie musi być ani trudne, ani kosztowne.
Woda jest głównym składnikiem naszego organizmu. Pozwala zachować nam równowagę kwasowo-zasadową oraz wodno-elektrolitową. Bez niej jesteśmy w stanie przeżyć maksymalnie 7 dni (w zależności od pogody). Czy wiesz, że prawidłowe nawodnienie organizmu może złagodzić wiele dolegliwości i zahamować ryzyko wystąpienia groźnych chorób? Dowiedz się, ile wody pić, by utrzymać ciało w dobrej kondycji, jak rozpoznać odwodnienie i w końcu – jaką wodę pić, by było smacznie i zdrowo!
Wiele krajów zmaga się z postępującą suszą. Ten problem nie jest obcy również Polsce. Na tle Europy mamy jedne z najmniejszych odnawialnych zasobów wody pitnej na mieszkańca. Czy grożą nam całkowite wyschnięcia rzek i brak wody w kranach? Poznaj nasz raport i dowiedz się więcej o stanie zasobów wodnych w Polsce. Informacje są przedstawione w przyjazny dla wzroku i umysłu sposób. Dadzą Ci rozeznanie w tym ważnym temacie i zainspirują do tego, by pomóc planecie.
Plastik to wyjątkowe tworzywo sztuczne, cenione za ogromną wytrzymałość, lekkość i długą żywotność. Jednak przez to, że nie jest materiałem naturalnym, przyroda nie może sobie poradzić z jego całkowitym rozkładem. A sam proces rozpadu na mniejsze cząsteczki trwa bardzo długo. Dowiedz się, ile i w jaki sposób rozkłada się plastik i co można zrobić, by zmniejszyć jego obecność na naszej planecie.
Destrukcyjny dla planety ślad węglowy pozostawia każdy z nas. W 2018 r. na przeciętnego mieszkańca Ziemi przypadało aż 6,71 ton CO2eq! Jaki jest tego skutek? Przede wszystkim rosnący efekt cieplarniany, którego wyrazem są m.in. upalne lata, susze i pożary lasów. Wpływ człowieka na środowisko jest dziś tak intensywny, że Ziemia nie może sama poradzić sobie z jego skutkami. Dowiedz się, jak ją wspomóc, by odzyskała równowagę.
Saturator do wody gazowanej SodaStream to absolutny niezbędnik w eko kuchni. Pozwala błyskawicznie wykreować świeże bąbelki, kiedy tylko masz na to ochotę i znacząco zmniejsza ilość jednorazowego plastiku, zalewającego lądy i oceany. Sprawdź, jak przygotować ulubiony napój gazowany w ekspresie SodaStream i jak czyścić urządzenie, żeby działało bez zarzutu przez wiele lat.
Woda gazowana w domu nie tylko smakuje podobnie, jak ta kupowana w butelce, ale pod wieloma względami przewyższa swoją butelkowaną koleżankę. Jest bardziej ekonomiczna i zdecydowanie bardziej ekologiczna. Nie szkodzi też zdrowiu, bo nie zawiera bisfelonu A i cząsteczek mikroplastiku, które potrafią mocno zamieszać w naszym układzie hormonalnym. Sprawdź, jak wygląda gazowanie wody w domu przy użyciu kultowych saturatorów SodaStream.
Ciało człowieka składa się głownie z wody – jej średnia zawartość wynosi ok. 65%. Już ponad dwuprocentowy ubytek grozi takimi konsekwencjami, jak ból głowy, omdlenia czy zaburzenia pracy serca. Ponieważ ludzki organizm nie potrafi magazynować wody, trzeba systematycznie ją uzupełniać – zwłaszcza latem. Podpowiadamy, co pić w upały i jak pamiętać o regularnym nawadnianiu, by utrzymać organizm w dobrej kondycji.
Plastik jest tani w produkcji, lekki, elastyczny i wytrzymały, dlatego jest chętnie wykorzystywany przez producentów jednorazowych przedmiotów codziennego użytku. Niestety w takiej formie bardzo szkodzi środowisku, a niektóre jego rodzaje są niebezpieczne dla zdrowia. By przynieść wsparcie planecie i bardziej o siebie zadbać, lepiej wymienić go na ekologiczniejsze produkty. Jak to zrobić? Podpowiadamy.
Prawie jedna trzecia z 3,5 ml ton plastiku zużywanego w Polsce w ciągu roku pochodzi z opakowań (głównie spożywczych). Podpowiadamy, jak robić bardziej świadome zakupy i gdzie zaopatrywać się w żywność, by znacząco ograniczyć plastik i zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska.
Chcesz się wyrwać z pułapki konsumpcjonizmu, zyskać więcej wolnej przestrzeni w domu, oszczędzić pieniądze i wieść bardziej uważne, szczęśliwsze życie? Zainspiruj się koncepcją minimalizmu. Podpowiadamy, jak planować zakupy, by kupować mniej, z korzyścią dla siebie i dla planety.
Woda jest niezbędna do życia: gasi pragnienie, ułatwia trawienie i korzystnie wypływa na nasze samopoczucie. Jednak picie wody butelkowanej przyczynia się do degradacji środowiska naturalnego i może wywoływać poważne problemy zdrowotne. Sprawdź, dlaczego lepiej zrezygnować z wody w jednorazowych butelkach.
Plastik zrewolucjonizował świat i stał się jednym z najchętniej wykorzystywanych tworzyw sztucznych na świecie. Dowiedz się, jak czytać oznaczenia plastiku, by rozpoznać „dobry” plastik i co zrobić, by zminimalizować produkcję tego złego.
Kto jest sprawcą zmian klimatu? W dużej mierze my sami. I to my możemy sprawić, że wzrost temperatury będzie nieco wolniejszy. Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj nasze wskazówki!
Każdego roku przeciętny Europejczyk wytwarza pół tony śmieci. Jak zaprzestać wytwarzania śmieci, troszcząc się o ekologię i los przyszłych pokoleń?
Sprawdź, jak możesz stać się bardziej eko i zacząć funkcjonować w duchu zero waste w pracy. Poznaj akcesoria less waste, które pomogą ci przestrzegać zasad ekologii w biurze.
Rosnąca ilość odpadów i konsumpcjonizm są dużym zagrożeniem dla naszej planety. Z tego względu warto z głową planować nasze zakupy i organizację kuchni. Poznaj zasady zero waste i akcesoria do ekodomu, które pomogą ci zmniejszyć ilość generowanych śmieci, marnować mniej jedzenia i lepiej wykorzystywać zasoby.
Czy wiesz, że recykling plastiku rozpoczyna się już w Twoim domu? To, do którego kosza wrzucisz plastikowe opakowanie po jogurcie czy jednorazową butelkę PET, przesądza o tym, czy dana rzecz trafi na wysypisko, czy do sortowni, a stamtąd do zakładu zajmującego się przetwarzaniem surowców wtórych. Jak wygląda cały proces recyklingu plastiku? I czy może być odpowiedzią na wszystkie problemy związane z jednorazowym plastikiem, zaśmiecającym lądy i oceany? Sprawdzamy!
Przygotuj wodę gazowaną w domu przy pomocy prostego w użyciu saturatora SodaStream. Dowiedz się, dlaczego warto go używać oraz jak zrobić napoje gazowane przy pomocy ekspresu do gazowania wody.
Każdy z nas codziennie zużywa ok. 96 litrów wody. Tylko 3% z tej puli wypijamy i przeznaczamy do gotowania, reszta niemal od razu ląduje w kanalizacji. Podpowiadamy, jak oszczędzać wodę, by odciążyć środowisko i zadbać o swoje finanse – bez bólu, wielkich wyrzeczeń i… bez lania wody!
Czy wiesz, że, według WWF, każdy człowiek zjada średnio 5 g plastiku tygodniowo? To tak, jakby co tydzień serwować sobie na deser kartę kredytową. Jak to możliwe, skoro nikt z nas świadomie nie decyduje się na taką „dietę”? Sprawdziliśmy, jak powstaje plastik w wersji mikro, czy jest szkodliwy i w jaki sposób się przed nim uchronić.