Wiele krajów zmaga się z postępującą suszą. Ten problem nie jest obcy również Polsce. Na tle Europy mamy jedne z najmniejszych odnawialnych zasobów wody pitnej na mieszkańca. Czy grożą nam całkowite wyschnięcia rzek i brak wody w kranach? Poznaj nasz raport i dowiedz się więcej o stanie zasobów wodnych w Polsce. Informacje są przedstawione w przyjazny dla wzroku i umysłu sposób. Dadzą Ci rozeznanie w tym ważnym temacie i zainspirują do tego, by pomóc planecie.
Plastik to wyjątkowe tworzywo sztuczne, cenione za ogromną wytrzymałość, lekkość i długą żywotność. Jednak przez to, że nie jest materiałem naturalnym, przyroda nie może sobie poradzić z jego całkowitym rozkładem. A sam proces rozpadu na mniejsze cząsteczki trwa bardzo długo. Dowiedz się, ile i w jaki sposób rozkłada się plastik i co można zrobić, by zmniejszyć jego obecność na naszej planecie.
Destrukcyjny dla planety ślad węglowy pozostawia każdy z nas. W 2018 r. na przeciętnego mieszkańca Ziemi przypadało aż 6,71 ton CO2eq! Jaki jest tego skutek? Przede wszystkim rosnący efekt cieplarniany, którego wyrazem są m.in. upalne lata, susze i pożary lasów. Wpływ człowieka na środowisko jest dziś tak intensywny, że Ziemia nie może sama poradzić sobie z jego skutkami. Dowiedz się, jak ją wspomóc, by odzyskała równowagę.
Saturator do wody gazowanej SodaStream to absolutny niezbędnik w eko kuchni. Pozwala błyskawicznie wykreować świeże bąbelki, kiedy tylko masz na to ochotę i znacząco zmniejsza ilość jednorazowego plastiku, zalewającego lądy i oceany. Sprawdź, jak przygotować ulubiony napój gazowany w ekspresie SodaStream i jak czyścić urządzenie, żeby działało bez zarzutu przez wiele lat.
Woda gazowana w domu nie tylko smakuje podobnie, jak ta kupowana w butelce, ale pod wieloma względami przewyższa swoją butelkowaną koleżankę. Jest bardziej ekonomiczna i zdecydowanie bardziej ekologiczna. Nie szkodzi też zdrowiu, bo nie zawiera bisfelonu A i cząsteczek mikroplastiku, które potrafią mocno zamieszać w naszym układzie hormonalnym. Sprawdź, jak wygląda gazowanie wody w domu przy użyciu kultowych saturatorów SodaStream.
Ciało człowieka składa się głownie z wody – jej średnia zawartość wynosi ok. 65%. Już ponad dwuprocentowy ubytek grozi takimi konsekwencjami, jak ból głowy, omdlenia czy zaburzenia pracy serca. Ponieważ ludzki organizm nie potrafi magazynować wody, trzeba systematycznie ją uzupełniać – zwłaszcza latem. Podpowiadamy, co pić w upały i jak pamiętać o regularnym nawadnianiu, by utrzymać organizm w dobrej kondycji.
Plastik jest tani w produkcji, lekki, elastyczny i wytrzymały, dlatego jest chętnie wykorzystywany przez producentów jednorazowych przedmiotów codziennego użytku. Niestety w takiej formie bardzo szkodzi środowisku, a niektóre jego rodzaje są niebezpieczne dla zdrowia. By przynieść wsparcie planecie i bardziej o siebie zadbać, lepiej wymienić go na ekologiczniejsze produkty. Jak to zrobić? Podpowiadamy.
Prawie jedna trzecia z 3,5 ml ton plastiku zużywanego w Polsce w ciągu roku pochodzi z opakowań (głównie spożywczych). Podpowiadamy, jak robić bardziej świadome zakupy i gdzie zaopatrywać się w żywność, by znacząco ograniczyć plastik i zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska.
Chcesz się wyrwać z pułapki konsumpcjonizmu, zyskać więcej wolnej przestrzeni w domu, oszczędzić pieniądze i wieść bardziej uważne, szczęśliwsze życie? Zainspiruj się koncepcją minimalizmu. Podpowiadamy, jak planować zakupy, by kupować mniej, z korzyścią dla siebie i dla planety.
Woda jest niezbędna do życia: gasi pragnienie, ułatwia trawienie i korzystnie wypływa na nasze samopoczucie. Jednak picie wody butelkowanej przyczynia się do degradacji środowiska naturalnego i może wywoływać poważne problemy zdrowotne. Sprawdź, dlaczego lepiej zrezygnować z wody w jednorazowych butelkach.
Plastik zrewolucjonizował świat i stał się jednym z najchętniej wykorzystywanych tworzyw sztucznych na świecie. Dowiedz się, jak czytać oznaczenia plastiku, by rozpoznać „dobry” plastik i co zrobić, by zminimalizować produkcję tego złego.
Kto jest sprawcą zmian klimatu? W dużej mierze my sami. I to my możemy sprawić, że wzrost temperatury będzie nieco wolniejszy. Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj nasze wskazówki!
Każdego roku przeciętny Europejczyk wytwarza pół tony śmieci. Jak zaprzestać wytwarzania śmieci, troszcząc się o ekologię i los przyszłych pokoleń?
Sprawdź, jak możesz stać się bardziej eko i zacząć funkcjonować w duchu zero waste w pracy. Poznaj akcesoria less waste, które pomogą ci przestrzegać zasad ekologii w biurze.
Rosnąca ilość odpadów i konsumpcjonizm są dużym zagrożeniem dla naszej planety. Z tego względu warto z głową planować nasze zakupy i organizację kuchni. Poznaj zasady zero waste i akcesoria do ekodomu, które pomogą ci zmniejszyć ilość generowanych śmieci, marnować mniej jedzenia i lepiej wykorzystywać zasoby.
Czy wiesz, że recykling plastiku rozpoczyna się już w Twoim domu? To, do którego kosza wrzucisz plastikowe opakowanie po jogurcie czy jednorazową butelkę PET, przesądza o tym, czy dana rzecz trafi na wysypisko, czy do sortowni, a stamtąd do zakładu zajmującego się przetwarzaniem surowców wtórych. Jak wygląda cały proces recyklingu plastiku? I czy może być odpowiedzią na wszystkie problemy związane z jednorazowym plastikiem, zaśmiecającym lądy i oceany? Sprawdzamy!
Przygotuj wodę gazowaną w domu przy pomocy prostego w użyciu saturatora SodaStream. Dowiedz się, dlaczego warto go używać oraz jak zrobić napoje gazowane przy pomocy ekspresu do gazowania wody.
Każdy z nas codziennie zużywa ok. 96 litrów wody. Tylko 3% z tej puli wypijamy i przeznaczamy do gotowania, reszta niemal od razu ląduje w kanalizacji. Podpowiadamy, jak oszczędzać wodę, by odciążyć środowisko i zadbać o swoje finanse – bez bólu, wielkich wyrzeczeń i… bez lania wody!
Czy wiesz, że, według WWF, każdy człowiek zjada średnio 5 g plastiku tygodniowo? To tak, jakby co tydzień serwować sobie na deser kartę kredytową. Jak to możliwe, skoro nikt z nas świadomie nie decyduje się na taką „dietę”? Sprawdziliśmy, jak powstaje plastik w wersji mikro, czy jest szkodliwy i w jaki sposób się przed nim uchronić.